29.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

«Клерико» — 16

clerico

Вікторія ШМИГОРА
ФОТО — архів колективу «Клерико», спеціально для «Вишгорода»

11 листопада Вишгородському танцювальному колективу «Клерико» виповнюється 16 років.
Без нього важко уявити будь-яке свято в місті. Яскраві й запальні танцювальні шоу цього колективу завжди супроводжуються бурхливими оплесками та вигуками «браво!».

Самі ж вихованці «Клерико» постійно демонструють майстерність на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, постійно розширюючи географію поїздок: Україна, Болгарія, Польща. До речі, у Польщі танцювальний мюзикл «Пригоди Аліси в Дивокраї» відвідало понад 4000 глядачів. За словами керівника Ольги Пінчук — це лише початок.
Сьогодні у колективі займаються понад двісті дітей та підлітків: від 3-річного віку до старшокласників. Репертуар «Клерико» є тематичним та відображає українські та світові традиції. Керівник постійно урізноманітнює програму, опановуючи нові різновиди танцювального мистецтва. Кожен новий виступ колективу — це театралізоване дійство, де всі елементи — від руху, акторської гри до костюма — мають значення.
Із чого все розпочиналось…
16 років тому, 11.11.2001 р., зовсім юна, але цілеспрямована Ольга Пінчук зібрала невелику групу дівчат на першу і головну в історії колективу репетицію. «Спочатку нас було 10, згодом — 80, а за 16 років родина «Клерико» нараховує понад 600 вихованців. Вже зовсім дорослі, сьогодні вони приводять до нас своїх донечок та синочків. І це особливо трепетно й значимо для мене!», — розповідає хореограф та засновник «Клерико» Ольга Пінчук.
— Для колективу 16 років — це значимо?
— Однозначно, що так. За 16 років колектив був переможцем численних міжнародних фестивалів та конкурсів в Україні і за кордоном. Брав участь у благодійних концертах на головних сценах країни, виступав у рідному місті.
— Чи відчуваєте близькість і взаємопідтримку серед учасників колективу?
— Якби вона не відчувалася, то було б дуже складно працювати. Коли росте дерево, то його потрібно підрізати, щоб дати можливість розвинутися кращим гілочкам. Так само і в нашому колективі: звичайно, є ті, які не приживаються з різних причин (можливо, це не їхнє, або ж їм складно приділяти танцю стільки уваги і праці), але загалом підтримка відчувається як у старших, так і в найменших діточок. Вони починають розуміти, що вже стали колективом, де без підтримки не обійтися.
Мої рідні давно уже стали частиною колективу. Ми живемо цим.
Наші хореографи Аліна Кульбаба, Софія Мельник, Марія Чура також починали у «Клерико». Я вдячна їм за підтримку та відданість роботі. А костюмеру Людмилі Чурі та швеї Ользі Клим — за втілення в життя наших ідей.
— Мабуть, не просто тримати під контролем таку кількість дітей. Як Вам це вдається?
— Напевно, треба просто їх любити. Якщо, заходячи в танцювальний клас, ти знаєш, що любиш дітей, то негаразди, які виникли вчора, сьогодні не відчуваються.
— Чи вдається дітям поєднувати навчання з улюбленим заняттям?
— Однозначно. Сьогодні основою «Клерико» в будь-якій групі є ті діти, які встигають абсолютно все. Думаю, що це їх мобілізує.
— У чому секрет вашого успіху?
— Секрет колективу «Клерико» — у любові старших до своєї роботи та бажанні зробити все для своїх вихованців. Ми — одна родина.
Практично кожен прагне бути оригінальним і неповторним. На жаль, не всім це вдається. Танець — один із найкращих способів вирізнитися з буденності. Ми прагнемо, аби наші діти навчилися не тільки створювати собі свято щодня, але і дарувати його іншим.
— Які ваші плани на майбутнє, про що мрієте?
— Боремось за місце в збірній на чемпіонаті Європи з танцювального шоу в Італії. Мали їхати у складі збірної на чемпіонат світу з танцювального шоу в кінці цього місяця до Німеччини, але, як кажуть, для щастя не вистачило грошей. Змагаємось у чемпіонатах України у всіх можливих версіях!
Наразі в процесі розробки новий мюзикл, який хочемо презентувати для великої аудиторії.
Звісно, хотілося б більшої підтримки тих талановитих дітей міста Вишгорода, які докладають неймовірних зусиль для досягнення високих результатів і визнання від провідних хореографів України та світу.