29.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Турнір краєзнавців

 

Image00001

Євгенія АБРОСКІНА, школа журналістики ЦТ «Дивосвіт»
Фото — Ольга ДУМАНСЬКА, спеціально для “Вишгорода”

Активні, небайдужі й справжні патріоти, невтомні шукачі історичних пам’яток рідного краю, шанувальники героїчної слави нашої країни — це про наших невтомних юних краєзнавців, якими надзвичайно пишається Вишгородський районний центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт».

25 жовтня у Національному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся турнір краєзнавців «Події II світової війни у рідному селі. Окупація та звільнення рідного краю» серед учнів 7-11 класів шкіл Вишгородського району. Це спільний проект В Р Ц Х Т Д Ю М «Дивосвіт» та Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році». Захід був присвячений 73-й річниці звільнення України від нацистських загарбників та 74-й річниці звільнення Вишгородського району. Основною темою турніру були доповіді-екскурсії про окупацію та звільнення рідного села або міста через призму пам’ятних знаків, дітей війни, історичних фактів.

У програмі заходу взяли участь учні з восьми шкіл Вишгородського району: Ясногородської ЗОШ, Синяківської ЗОШ, Лютізької ЗОШ, Демидівської ЗОШ, Старопетрівської ЗОШ, Димерської гімназії,  Литвинівської ЗОШ, Катюжанської ЗОШ. Учасниця із Вишгородської ЗОШ № 1 прислала свою віртуальну екскурсію.

Доповіді учасників оцінювало компетентне журі, головою якого був директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України Іван Петрович Вікован. Він і звернувся з вітальним словом до учасників заходу.

Діти неформально підійшли до роботи при підготовці до турніру, у своїх віртуальних екскурсіях використовували записані на відео спогади про війну односельчан та розповіді пошуковців, що підіймають останки загиблих солдат Другої світової війни на території Вишгородського району.

Наприкінці були підведені підсумки турніру і визначилися переможці:1 місце здобула Ясногодська школа — доповідач Купрієнко Владислав, 2-ге — Синяківська ЗОШ — Івченко Владислава, 3-є місце — Лютізька ЗОШ — Сергієнко Вікторія. Призовики отримали грамоти, солодкі призи від ТОВ «Перший столичний хлібозавод» та грошові премії від Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну». Усі учасники турніру отримали подяки за участь.

 

Image00002

Image00003