31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Місту потрібен фестиваль

fest

Оксана СІЧКАРЕНКО – журналіст, заступник директора ВКТ

Запрошуємо  до  обговорення соціального проекту, започаткованого   Вишгородським камерним театром, – проведення фестивалю Київської області «Україна. Вишгород 2018. Дельфійські ігри».

В Європі і світі шириться міжнародний Дельфійський рух.  Історія античних Піфійських ігор, що проходили в древньогрецьких Дельфах,  документується з 582 року до нашої ери.   Черговий проект відродження Дельфійської ідеї з’явився наприкінці ХХ століття з ініціативи Крістіана Кірша за підтримки видатних діячів культури і мистецтва.  У 1994 році у Берліні відбувся Установчий конгрес Міжнародної Дельфійської Ради, і починаючи з 1997 року, проходять Міжнародні Дельфійські ігри.

Це змагання (конкурси, фестивалі), а також виставки і презентації в різних напрямках мистецтва. Сучасний Дельфійський рух поширений не лише в Європі. У Республіці Казахстан пройшли вже дванадцяті молодіжні Дельфійські  ігри. У Києві у 2005 році – треті.  Республіка Білорусь – традиційний учасник Дельфійських змагань.

Мета проекту:

26 квітня 2018 року виповниться 32 роки з дня найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття – аварії на Чорнобильській АЕС.  Нове покоління  народилося і виросло після аварії. А воно могло і не з’явитися на світ, коли б героїчні пожежники ціною власного життя не зупинили поширення атомного вогню у зруйнованому реакторі Чорнобильської АЕС. Саме вони запобігли зростанню масштабів аварії, що могла призвести до планетарної катастрофи.

ХХ1 століття принесло Україні нові випробування і нові зразки мужності і самовідданості нашого народу.   Під час Революції Гідності українці  на повний голос заявили про своє прагнення жити в сім’ї європейських народів, про пріоритети європейських цінностей. Молоде покоління українців отримало від Героїв Небесної Сотні взірець сили духу, людської величі, громадянської відповідальності.  Українці і нині  виборюють своє право на незалежну країну.

Герої АТО – наші земляки, мешканці Вишгорода і Вишгородського району –  ціною власного життя захистили нас від ворога. Свій внесок повинна зробити молодь Київської області. Формування вільних, творчих особистостей  із активною громадянською позицією, здатних творити нову реальність, –  запорука європейського розвитку України. Фестиваль пропонуємо провести у 2018 році, в м. Вишгороді.

Надзвичайно актуальними сьогодні є слова із заповіту Ярослава Мудрого: «Да є ше будєтє в любви мєжи собою, Бог будєт в вас и будє мирно живушє. а шє ли  будєтє нєнавистно живуша, то пошнєтє сами и дєдъ своих, ижє приобрєташа трудом своим вєликим».

Вишгород – одне з найдревніших  міст Київської Русі. У літописі «Повість минулих літ» 946 року місто згадується як град княгині Ольги.  Тут жили Ярослав Мудрий, княгиня Ольга, поховані князі Борис і Гліб – перші руські святі.

Базовим місцем розташування штабу фестивалю може бути готельно-оздоровчий комплекс «Вишеград» на 200 місць, з усією необхідною інфраструктурою.  Може бути підключений готельний фонд північної частини Києва для розміщення учасників, гостей та організаторів ігор.

Вишгород має приміщення, що відповідають вимогам для проведення реєстрації та акредитації учасників, гостей, організаторів ігор.

Для проведення офіційних церемоній відкриття і закриття фестивалю може бути  Співоче поле на набережній Київського моря Вишгорода. Треба дообладнати і збудувати сцену для проведення заключних конкурсів і концертів.

Перевезення учасників,  гостей та організаторів фестивалю може здійснювати ТОВ «Димерське АТП», а також  транспорт м. Вишгорода.

Оргкомітет матиме змогу підготувати волонтерський корпус із ровесників учасників ігор, а також викладачів і вихователів учбових закладів. А це Вишгородська ЗОШ № 1, гімназія «Інтелект», технічний ліцей НТУУ «КПІ», спеціалізована школа «Сузір’я», спеціальна школа «Надія». Вишгородський міський центр творчості «Джерело».

ВКТ отримав погоджувальні листи та підтримку від Правління Всеукраїнської громадської організації  Український Дельфійський комітет, Міністерства культури України, Київської організації Національної спілки журналістів України та Українського фонду культури.

Головний консультант фестивалю «Україна. Вишгород 2018. Дельфійські ігри» – голова правління Всеукраїнської громадської організації Український Дельфійський комітет Вікторія Снєгур.

Консультант – голова Київської організації Національної спілки журналістів України Михайло Сорока.

Голова оргкомітету – міський голова Олексій Момот.  

Голова журі – народний артист України,  лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, актор Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Анатолій Хостікоєв.

До участі в змаганнях запрошуються нащадки героїв та учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, діти з сімей героїв Небесної Сотні, учасників та героїв АТО, нащадки будівників Київської ГЕС,  молодь Київської області – учні музичних шкіл, ліцеїв, загальноосвітніх шкіл, мистецьких навчальних закладів,  шкіл-інтернатів. Кастинг  проходитиме у віковій групі:  12-16 років.

За основними видами мистецтв:

  • Образотворче мистецтво (сучасна Україна – європейська держава)
  • Музика (музичний та вокальний конкурси)
  • Театральне мистецтво. Відтворення історичних подій часів Київської Русі та сучасної героїки
  • Кіно, відео, фото
  • Танець (класичний та сучасний )
  • Оригінальний жанр
  • Народні історичні промисли: гончарство, різьблення по дереву, лозоплетіння, писанкарство, гаптування

Міжнародні учасники змагань  із міст-побратимів, міст Київської області, де підтримується Дельфійський рух.

Подвиг героїв-чорнобильців,  героїв Небесної Сотні, героїв АТО – це новітня історія України.

Уславлення подвигу героїв – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, героїв Небесної Сотні, захисників Вітчизни в АТО,  життя всіх народів, що проживають в Україні, – основні теми творів юних учасників фестивалю.

Волонтери фестивалю:

волонтерський корпус буде сформований із ровесників учасників ігор, а також із викладачів та вихователів учбових закладів Вишгорода. Залучатиметься молодь через соціальні мережі інтернету.

Переможці фестивалю нагороджуються медалями та дипломами.  Розробляється макет оригінальних медалей. Спеціальні дипломи «За волю до перемоги!» вручатимуться міським головою. Весь хід змагань фестивалю в режимі онлайн викладатиметься в інтернеті, зніматиме телевізійна група ВКТ.

Забезпечує  і координує роботу журналістів прес-центр.

Обговорення проекту пропонуємо на шпальтах газети «Вишгород», а також у  соціальній мережі інтернету.