05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Трьохрівневий суд, адвокатська монополія і «таємні зустрічі»

syd

За Інтернет-ЗМІ

Народні депутати єдиним законом цього тижня практично переписали три кодекси, змінили вісім інших кодексів і ще 18 законів. Отже, із ухваленням найдовшого законопроекту розпочалась судова реформа в Україні.
Суд знову став трьохрівневим, тому шлях до правосуддя тепер коротший: перша інстанція, а далі йдуть Апеляційний суд і Верховний суд. Раніше ж було чотири рівні, тому що існували Спеціалізовані Суди.
Електронний суд
Геть тонни паперу! Відтепер можна давати свідчення через Інтернет просто з дому чи з роботи. Ховатися від повістки до суду – марна справа, бо повістки тим, хто переховується, будуть викладати просто в Інтернет на сайт судової влади.
Монополія адвокатури
Якщо раніше фірма наймала юрисконсульта, то тепер доведеться розкошелюватися на адвоката. Відтепер, якщо юрист не має адвокатського свідоцтва — не має можливості представляти інтереси в суді.
Ціна питання
Судитися – буде дорожче. Суд може вимагати своєрідну заставу: аванс за всі судові витрати, оплату адвокатів та експертів. Пенсіонери та малозабезпечені просто не зможуть таким чином звернутися до суду.
Без доступу до інформації?
Якщо на засідання суду запрошується журналіст, суддя може вирішити, що в залі не вистачає вільних місць і винести ухвалу про обмеження його доступу. Це дозволить не пустити до зали пресу та спостерігачів: опонентам потрібно буде просто посадити на вільні місця своїх людей.
Каральна мантія
Судді отримають значну владу над сторонами процесу. Відтепер можна всіх оштрафувати за великим переліком підстав. Ідеться про сотні тисяч гривень. Оштрафувати можуть навіть за те, що одна зі сторін вимагає відводу судді-корупціонера більше одного разу.
Таємні зустрічі
Суддя зможе зустрічатися зі сторонами процесу абсолютно таємно без відео- чи аудіозапису. Більше того: за порушення таємниці буде передбачена відповідальність!
У наших корупційних реаліях довіри до суду це не додає.