27.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

«Заради Слав Славича»

 

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО — автор, Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Вигуками «браво!», «біс!» вишгородці зустрічали кожен музичний номер духового оркестру «Good Times» у складі колишніх учнів заслуженого працівника культури України, почесного громадянина нашого міста і Вишгородського району, багаторічного директора муніципального оркестру-студії «Водограй» Ярослава В’ячеславовича Глєбовича.
Музиканти, які нині мешкають хто в Києві, хто у Вишгороді чи в Нових Петрівцях та Демидові (бо були ще і його найперші учні – з демидівського колективу «Ритм»), із ініціативи Олесі Хоменко (колишня оркестрантка «Водограю», нині працівник фінвідділу міської ради), зібралися в День Вишгорода на центральній площі міста і порадували своїм виступом одне одного, мешканців і гостей, та головне – самого Слав Славича, як звикли його називати в колективі. Заради нього, власне, й зібралися в цей святковий день.
Попередньо провели кілька репетицій – за сприяння керівника оргвідділу міської ради Олени Глави приміщення для цього надав настоятель Собору Вишгородської Богородиці о. Тарас Валах.
Колишньому викладачу оркестру по класу труби Леоніду Каніщеву – музиканту оркестру Міністерства з надзвичайних ситуацій – власні інструменти для репетицій та святкового виступу люб’язно позичили його колеги.
Для Слав Славича це був сюрприз. Але він не зміг лише слухати. Підвівшись, охоче замінив диригента Леру Мазепу, яка одночасно виконувала свою партію на саксофоні. Це викликало бурхливі оплески людей, в яких відчувалися підтримка, неймовірне захоплення і повага. Адже місто добре пам’ятає, як потужно звучав оркестр багато років поспіль під керівництвом впевненої руки Маестро.
Його учні теж добре пам’ятають науку і щире серце вчителя, його твердий характер і небайдуже ставлення до кожного. Тож вони, зібравшись «заради Слав Славича», подякували йому своїм виступом, відданістю і, вручивши Диплом, в якому від руки, поставивши свої підписи, написали: «За вагомий внесок у життя та творчість вихованців і випускників оркестру під Вашим керівництвом. Велика Вам подяка».
… Свято продовжилось урочистою ходою громади на чолі з очільниками міста й області у напрямку набережної. А Метр взяв до рук акордеон і порадував іще піснями прихильників свого таланту…