08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Казкар Віталик на стадіоні

kazkar

Олександр БАЛАНЮК, директор КП «Управління фізкультури і спорту» Вишгородської міської ради

В черговий раз наш борець за правду Віталій Борзовець плюнув у душу людям у своїй газетці «На самом деле». Аж на семи сторінках (це ж треба!) повідав народу, як ремонтувалися бігові доріжки на стадіоні «Енергетик» і які з цього приводу він зробив висновки. Ми не маємо змоги відповісти цьому казкареві у його газетці, тому і скористалися площею міського видання, бо, як кажуть, істина дорожча за все.
Навіть не заглиблюючись у писанину пана Борзовця, помітно, що цей спецвипуск зроблено на замовлення. Всі ми добре знаємо, що Віталій задарма ніколи нічого не писав і не напише. Людина заробляє на життя як може. Але цього разу цинізм, брехня і невігластво просто зашкалили.
Тепер про бігові доріжки навколо футбольного поля. Вони існують уже декілька десятків років. За цей час їх ніколи не ремонтували. А враховуючи те, що при їх будівництві асфальт було покладено прямо на грунт без спеціальної підготовки, стало ясно, що будувати треба нові: капітально і на довгі роки. Виконавцем робіт було визначено ТОВ «Житлошляхбуд», яке очолює Олексій Білий. Ця фірма вже більше десяти років співпрацює з міською радою і зарекомендувала себе як надійний партнер. До якості їх робіт ніколи не було претензій.
Згідно з проектом, будівельники зняли рештки старого асфальту, облаштували так зване «дорожнє корито», засипали його сумішшю піску і щебеню і лише тоді поклали новий асфальт. Доріжки вийшли ідеальними, і в цьому може переконатися кожен, хто зайде на стадіон.
Чим же не догодили будівельники Борзовцю? Всім абсолютно, бо очевидно замовлення було «мочити» і фірму, і міську владу. Спочатку Віталій крутив тему: на яку відстань вивозили грунт з «дорожнього корита»? Йому пояснили: частину — за стадіон, а частину — на укріплення берега у яхт-клубі. А він понаписував свої припущення — нісенітниці.
Тоді Борзовця почали терзати туманні передчуття того, що товщина суміші у кориті і асфальтового шару не відповідають проекту. З цього приводу скажу наступне: коли робота була у розпалі, Віталію, який живе поряд зі стадіоном, варто було спуститися із квартири з рулеткою чи лінійкою і заміряти шар асфальту. Не прийшов жодного разу.
Знаючи, що подібних Борзовцю правдоборців буде не один, ми щодня контролювали роботу будівельників, знімали все на відео, на об’єкті постійно перебував представник авторського нагляду, про що свідчать записи у журналі. Але Борзовець, мов Олександр Македонський: «Прийшов — побачив — звинуватив».
Взагалі, з математикою у «детектива» Борзовця є проблеми. Відкидаю думку, що Віталій у школі пустив підручник арифметики на самокрутки. Дуті цифри у статті — це спритний трюк. У своїй статті він пише, що загальна площа заасфальтованих доріжок — 1275 квадратних метрів, а насправді площа дорівнює 2 175 кв. м. Що це, помилка? Випадковість? Не думаю. Цифра зручна для маніпуляцій і шулерства. Занизив цифру — і звинувачуй у великих витратах.
Далі ще комічніше. «Універсальний спеціаліст» Борзовець вирішив поцікавитися розцінками на подібні роботи у інших фірмах. Знайшов у Інтернеті будівельну компанію «Гермес», застарілі розцінки, погомонів з кимось по телефону і зробив відкриття — ціни у ТОВ «Житлошляхбуд» — завищені. Ось який господарник Віталій Володимирович! Тільки чомусь він не спитав у «Гермеса», чи могли б вони за ті гроші виконати роботу у Вишгороді. В Інтернеті, як і на паркані, пишуть одне, а на ділі — зовсім інше. Але свого Борзовець досяг — посіяв людям зерна недовіри і сумніву. Що і треба було замовникам публікації.
Про замовний зміст газети Борзовця можна здогадатися, як він старанно розмазує на двох сторінках колишнього заступника голови «Укравтодору» В. О. Сущенка. Накопав з Інтернету все, що міг: де хата, ділянки, квартири, машини, зарплата. Прокачав у анфас і профіль топ-чиновника, вивернув і посмакував усім, хіба що коханки не знайшов. Припущення з цього приводу одне — триває гризня за пиріг у вигляді будівництва доріг і автострад. Це десятки мільйонів гривень. У цій мишиній метушні деякі крихти з пирога можуть перепасти і представникам засобів масової інформації, які тримають ніс за вітром.
На «детективне» розслідування Віталія Борзовця можна було б не звертати увагу — наскільки комічним воно виглядає. Але ж цей «добродій» розкидає свою газетку по всіх кутках і дехто з людей купується на цю замовну чорнуху. А цього не повинно бути, бо двох правд не буває.

Вадим ОВДІЙ, директор проектної організації ТОВ «ПБК Дортранс»
Відверто кажучи, неприємно здивований публікацією В. Борзовця. Негоже писати про те, чого не знаєш.
Як спеціаліст, можу сказати наступне: об’єкт будівництва «Капітальний ремонт бігових доріжок стадіону «Енергетик» пройшов державну експертизу. Всі цифри, всі позиції перевірені сертифікованими експертами. Проект відповідає всім нормам ДБН. Змін до проекту не було. За ходом будівництва здійснювався авторський і технічний нагляд. Це персональна відповідальність. Для чого ж наводити тінь на пліт?
Щодо низьких цін у будівельній компанії «Гермес» — це нісенітниця, бо таких сьогодні не існує. Хтось мабуть пожартував над паном Борзовцем. А взагалі, автору публікації не завадило б повчитися коректності і заодно порядності.