04.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

З 1 вересня затверджено порядок функціонування «електронного кабінету»

elcab

Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області

Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників податків, що 01.09.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.07.2017 року № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету» (далі — Порядок).

Порядок розроблено відповідно до підпункту 14.1.562 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України (далі — ПКУ) з метою реалізації платниками податків та державними, у тому числі контролюючими, органами своїх прав та обов’язків, визначених ПКУ, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.

Зокрема, Порядком визначено загальні засади функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет», процедури ідентифікації користувачів, взаємодії з платниками податків та державними органами через Електронний кабінет.

Користувачами Електронного кабінету є:

  1. відкритої частини (загальнодоступної):

— фізичні та юридичні особи, які мають вільний доступ до мережі Інтернет;

  1. приватної частини (особистого кабінету):

— платники, які зареєструвалися в Електронному кабінеті після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням електронного цифрового підпису з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та ЕЦП;

— уповноважені посадові особи державних органів, визначених відповідно до спільних наказів, укладених договорів (угод, протоколів) про інформаційну взаємодію між ДФС та державними органами (далі — уповноважені особи), які зареєструвалися в Електронному кабінеті, після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням ЕЦП з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та ЕЦП з метою виконання прав та обов’язків, покладених на такі органи згідно із законодавством.

Державна фіскальна служба України до 01 січня 2018 року має забезпечити створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника», що функціонує у дослідній експлуатації.

З текстом Наказу № 637 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступною інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).