31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Перший дзвоник — пора золота

Влас. інф.
ФОТО —Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород», Дмитро ЮРЧЕНКО, Ольга ДУМАНСЬКА, архів школи «Надія», спеціально для «Вишгорода»

На святковій лінійці у Вишгородській ЗОШ № 1 найурочистіше вітали першачків – вони ступили на шкільне подвір’я через ворота Радості – арку із жовто-блакитних кульок. А після наказу про їх зачислення до лав першокласників, який озвучила заступник директора з виховної роботи Тетяна Солонікова, дітлахи загадали заповітні бажання й випустили в небо безліч повітряних кульок.

… Школа багато років береже пам’ять про захисників Вітчизни. Тож традиційно учні поклали квіти до Музею бойової Слави, вшановуючи воїнів 167-ї стрілецької дивізії, що визволяли Вишгород у 1943-му, до пам’ятної дошки воїну-афганцю, випускнику школи Олександру Сінчуку та Костянтину Непопу, який віддав своє життя, захищаючи кордони України у боях на Сході. Найпочеснішим гостем свята була його мати Віра Непоп.

Море осінніх квітів – педагогам, а також учителям-ветеранам, яких завжди запрошують на свято.
Дзвоник всіх кличе на урок. Першими до храму Знань заходять першокласники!

Колишня школа № 2 м. Вишгорода – нині НВК «Гімназія «Інтелект» – ЗОШ I ст.» відзначає своє 40-річчя. І якщо святкові заходи, як повідомила директор закладу Інна Шубко, тут планують на листопад, то 1 вересня вони все таки стартували: адміністрації школи разом із вчителями вдалося знайти і запросити на свято перших учнів, котрі 40 років тому переступили поріг школи; разом із першачками вони танцювали вальс і випустили у височінь кульки – цифру 40, які здійнялися над шкільним подвір’ям.
Лауреат численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учениця 6-А класу Ангеліна Тереннікова виконала пісню про Україну, а діти в її супроводі – флешмоб.
Після привітань і напутніх побажань учні та вчителі поспішають на перший урок. У гімназії багато переповнених класів – до 32-х дітей. Кількість учнів у 2-3 класах сягає й 36-ти. Звісно, це непросте навантаження для учасників навчально-виховного процесу. Але цього дня переважала радість від зустрічі з друзями та улюбленими вчителями.

Креативний педагогічний колектив Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» запросив школярів на Свято першого дзвоника до паркової зони, що на шкільному подвір’ї. Ще влітку цю територію розчистили від старих дерев, і вона стала набагато просторішою.
Вчителі та гості, серед яких голова райдержадміністрації Вячеслав Савенок, заступник міського голови Олексій Рачинський, директор Каскаду Київських ГЕС і ГАЕС Ярослав Касьянюк, привітали шкільну родину. До неї нині додалося 190 першачків – це шість класів (у минулому році їх було 150). Щороку кількість учнів зростає – класи перевантажені.
Голова РДА вручив директору школи Тетяні Волотовській сертифікат на придбання шкільних меблів. Це завжди актуально для навчального закладу. Тим часом школа готова до зустрічі дітей. Ліквідовано тріщини у самій споруді, завершено ремонт даху, нового центрального входу, колишні дитячі спальні відновлено під навчальні кабінети.

 

У День знань приміщення Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія» наповнилося радісним гомоном. Ювілейний 25-й навчальний рік тут розпочався, як зазвичай, урочисто і водночас по-сімейному (проводила свято вчитель-дефектолог Олена Велігурська).
За шкільні парти в цьому році вперше сядуть вісім малюків — три учні підготовчого класу та п’ять першачків. Малеча вступала у велику шкільну родину, тримаючи за руки своїх перших вчителів. А от для п’ятьох дев’ятикласників цей навчальний рік стане останнім.
Директор школи Володимир Дука привітав усіх з початком навчання. А потім разом пригадали найяскравіші моменти минулого року, переглянули анімаційний фільм, створений за участі учня школи Сергія Шевчука.
І ось урочисто лунає перший дзвоник. Розпочинається перший урок. Дорогу до знань і пізнання відкрито!

DSCN1297

У свій 20-й ювілейний рік 1 вересня 2017 року Технічний ліцей НТУУ «КПІ» України вперше гостинно відкрив двері учням 5 класу та знову до ліцею прийшли семикласники. Тож наразі ліцейна родина має 124 учні!
Привітати їх та вчителів закладу прийшло чимало гостей – колеги-вчителі з інших шкіл, представники Вишгородської міської ради, батьки та колишні випускники. Бажали успіхів, нових звершень і цікавого, захоплюючого навчання.
Мужній, зростай і прославляй свій край, Ліцею!