31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Україна — це супер! Україна — це ексклюзив!

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

День Державного Прапора України відзначали у Вишгороді урочисто. Це було дійсно патріотичне свято, яке об’єднало громаду. Прикро лише, що в час канікул зібралося небагато дітей шкільного віку, молоді, бо організатори – районна та міська влада, учасники – РБК «Енергетик», міський оркестр-студія «Водограй», танцювальні колективи ВСШ «Сузір’я» – підготували справді виховний захід. Адже кожна дія, кожен художній номер торкали серце. 

Привітали громаду з одним із найбільших державних свят голова Вишгородської РДА Вячеслав Савенок, голова районної ради Ростислав Кириченко, Вишгородський міський голова Олексій Момот, зазначивши, що Державний Прапор поєднав доблесть предків і наших сучасників, земляків, які відстоюють незалежність України на Сході. Його кольори символізують Бога, Творця, найвищу духовність і все земне, зокрема, й свободу вибору, що має надихати до створення гідного майбутнього. 

А творить його кожен із нас – своєю працею, громадянською позицією, думкою і словом. Серед таких і вишгородці Леонід Шморгун – академік Української академії наук, професор, Василь Яковенко – хірург, головний лікар Новопетрівської районної лікарні, Геннадій Жданов – тренер із плавання Вишгородської РКДЮСШ. За багаторічну працю для блага громади, вагомий особистий внесок у розбудову району, високий професіоналізм, активну громадянську позицію рішенням двадцять другої сесії Вишгородської районної ради VII скликання їм присвоєно звання «Почесний громадянин Вишгородського району». Дипломи та нагрудні знаки під час свята вручив голова районної ради.
… На флагштоку біля адмінбудинку здіймається Державний Прапор України. Право його підняти в цей урочистий день надано почесному громадянину району Василю Яковенку та десятикласниці Вишгородської СШ «Сузір’я» Євгенії Булах.
Традиційно було вручено паспорти громадянина України. Їх отримали Анастасія Прокопенко, Яна Науменко, Володимир Урсул, Катерина Герасименко, Юрій Осадчий, Анастасія Волинець, Вікторія Осадча та інші юні вишгородці.
За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, високий професіоналізм та з нагоди 26-ї річниці Незалежності України Почесними грамотами Київської ОДА відзначено Нижчедубечанського сільського голову Віталія Ткача та Богданівського – Тетяну Савиченко; за активну громадську діяльність, високий професіоналізм подяками від Вишгородської райдержадміністрації та районної ради – кращих фахівців району.
Присутні вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні та загиблих у АТО на Сході хвилиною мовчання… Від райдержадміністрації, районної і міської рад поклали квіти до стенду подій Революції Гідності (НА ФОТО) …
Моє ім’я – Батьківщина,
Лелеки легке крило.
Моє ім’я – Україна
І сонечка тепло…
У супроводі цієї проникливої пісні колектив «Love danse» виконував флешмоб із Державним Прапором. Це було справді хвилююче.
І пригадалися слова нашої великої сучасниці Ліни Костенко: «Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни».