30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Шолом, Ізраїль

izrail

 

 

Згідно з міждержавною двосторонньою угодою між Україною та Ізраїлем, нашим громадянам надана можливість тимчасово працевлаштуватися в Ізраїлі. Детальніше про цю угоду редакції розповіла виконуюча обов’язки директора Вишгородського районного центру зайнятості Оксана Чуйко:

– Відповідно до Угоди, визначено чотири сфери для працевлаштування: опалубник — будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов’язковим є вміння читати плани будівництва; арматурник — робота з металом, при цьому також обов’язковим є вміння читати плани будівництва; лицювальник-плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою); штукатур (штукатурні роботи).
— Які вимоги висуває Ізраїль до кандидатів на працевлаштування?
— Насамперед, це володіння професійними навиками, досвід в одній або декількох із визначених професій.
Кандидат має бути громадянином України віком 25-50 років, який ніколи не працював в Ізраїлі; не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер; не має судимості; він повинен бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах.
— З вимогами ми розібралися. Тепер про документи, які треба подавати.
— Це, насамперед, документ, який посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України); паспорт громадянина України для виїзду за кордон; облікова картка платника податків та копії цих документів.
Кандидат на працевлаштування подає заяву про включення його до Реєстру кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі до базового центру зайнятості за місцем проживання. У нашому випадку — у Вишгородський районний центр зайнятості.
— Гаразд, людину зареєстрували. Яка наступна процедура?
— Далі — реєстрація заяви кандидата; проходження тестування для підтвердження професійної компетенції, випадковий комп’ютерний відбір кандидатів (метод лотереї), що проводиться ізраїльською стороною. Таким чином відбираються 75 % кандидатів, а 25% залишаються у резерві.
Потім кандидати проходять медогляд у відібраних ізраїльською стороною медичних закладах, після чого готують та подають документи для оформлення візи і відбуття до місця працевлаштування.
— На який термін можна їхати працювати?
— Мінімальний термін дії договору — один рік, з можливістю пролонгування до трьох років. Початком трудової діяльності вважається дата прибуття працівника до Ізраїлю. Відібрані працівники отримують робочу візу в Ізраїлі. Місячна норма робочого часу — 182 години; понаднормова праця — мінімум 29 годин на місяць.
Мінімальна заробітна плата — 5 200 ізраїльських шекелів за 182 години місячної норми робочого часу (обмінний курс шекеля до долара станом на 27.07.2017 р. становить 3,55 шекелів до дол. США). Це приблизно 1 465 доларів США.
Понаднормова праця (мінімум 29 годин робочого часу на місяць) оплачується додатково. За кожну понаднормову годину праці працівник отримуватиме додаткову суму до основної відповідно до кількості фактично відпрацьованих годин.
Крім вищезазначеної заробітної плати, кадровий підрядник буде вносити місячний депозит у розмірі 700 шекелів на банківський рахунок на ім’я працівника. Ця сума буде зарахована як вихідна допомога та пенсія. Працівник може зняти кошти, накопичені на законних підставах на його ім’я на депозитному рахунку, і назавжди залишити Ізраїль. Якщо працівник не залишить Ізраїль в установлений термін без поважних причин, він буде позбавлений пропорційної частини суми за кожний місяць затримки в Ізраїлі; після шести місяців затримки працівник втратить повну суму.
— В яких умовах проживатимуть наші люди?
— Кадровий підрядник забезпечує відповідне розміщення працівника (місце для сну розміром щонайменше 4 метри для кожного у кімнаті для шести осіб, шафа та ліжко для кожного, опалення та вентиляція, світло та електричні розетки у кожній кімнаті, холодна та гаряча вода в умивальних кімнатах, кухня та душ, раковини, лічильники, кухонні шафи, плита, холодильник, стіл та стільці, пральна машина, вогнегасник). Розміщення може бути у житлових причепах, а ліжка можуть бути двоярусними.
Підрядник може відраховувати місячну суму, яка не перевищує 552 шекелі, із заробітної плати працівника за розміщення та відповідні витрати. Ця сума залежить від географічної місцевості в Ізраїлі, де працівник проживає, та щороку оновлюється.
Підрядник зобов’язаний забезпечити працівника приватним медичним страхуванням на період зайнятості.
Він має надати стислу інформацію щодо страхового полісу мовою, яку розуміє працівник. Страховий підрядник може відраховувати щомісячно суму, яка не перевищує приблизно 123,24 шекеля із заробітної плати для покриття частини вартості медичного страхування.
— Останнє і головне питання: соціальний захист.
— Українці в Ізраїлі користуються рівними правами, як і місцеві працівники відповідно до ізраїльського законодавства та Імплементаційного протоколу, включаючи дні відпустки, лікарняний, виплати на оздоровлення та інші, що буде відображено в трудовому договорі.
За більш детальною інформацією звертайтесь до Вишгородського центру зайнятості за адресою: м. Вишгород, вул. Шолуденка, 6-а.