29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

На шляху до благоустрою

Олексій МОМОТ, Вишгородський міський голова

Цьогорічне літо стало вдалою порою для благоустрою міста, а завдяки наполегливій праці комунальників роботи йдуть швидкими темпами, іноді випереджаючи графіки.
Що ж зроблено на сьогодні у Вишгороді? 

ДОРОГИ, ТРОТУАРИ, ПРИБУДИНКОВІ ТЕРИТОРІЇ

У районі приватного сектору Піски по вулицях Піщаній, Мономаха, Ягідній, Космонавтів, а також по вулиці Шевченка і на масиві Дідовиця «польові» дороги вкрито асфальто-бетонною крихтою. На жаль, поки що не вдасться на цих вулицях прокласти повноцінне дорожнє полотно, оскільки за попередніми підрахунками лише асфальтування однієї вул. Піщаної потребує близько півтора мільйона бюджетних коштів. Таких видатків місто на сьогодні не може «потягнути». Але в перспективі плануємо повернутися до цього питання.

Близько тижня у місті працювала спецтехніка над усуненням «павутинних» тріщин на асфальті, які утворюються внаслідок просідання бетону, що слугує основою дороги. Зокрема, полотно частково поновлено на дорогах по вул. Мазепи, Шолуденка і Набережній. Роботи продовжуються. Завдяки технологіям, які дозволяють «задути» у тріщини подрібнену крихту і закріпити її бітумною мастикою, є гарантія щонайменше на три роки, що на дорозі не утворяться вирви.
Завершено облаштування прибудинкової території по вул. Шолуденка, 3 і 5. Наразі аналогічні роботи тривають по вул. Дніпровській. На сьогодні встановлюється мощення по периметру всієї будівлі, щоб захистити підвальні приміщення від стічних вод. Далі за планом – проїзд між будинками Шолуденка і Дніпровською.
Відбулася зустріч заступника міського голови Ігора Свистуна та представників підрядної організації з мешканцями цих багатоквартирок. Діалог пройшов конструктивно, вдалося знайти порозуміння і врахувати деякі пропозиції громадян щодо облаштування паркомісць, тротуарів та обрізки дерев.
Збудовано новий тротуар по вул. Шолуденка, 7 і Мазепи, 12, розпочато відновлення пішохідної доріжки по вул. Межигірського Спаса. Серед асфальтно-дорожніх ремонтів – і реставрація тротуару біля відділення «Укрпошти»; облаштування сходинками входу до громадської вбиральні у центрі Вишгорода; усунення провалу дорожнього полотна по вул. Кургузова (навпроти райвійськкомату); ведуться роботи з ліквідації ямковості по вул. Симоненка, 10.

ЗАМІНА ВІКОН
На сьогоднішній день у зв’язку зі зміною керівництва в департаменті держекспертиз тимчасово припинено видачу висновків по проекту «Теплий під’їзд». За попередніми прогнозами роботи буде поновлено у першій половині вересня.

РЕМОНТ ДАХІВ
Завершено ремонтні роботи — вул. Шкільна, 7, на фініші — Грушевського, 8 та Симоненка, 4-а. Найближчим часом буде відремонтовано дахи по вул. Мазепи, 3 і 5, Дніпровській, 1. На об’єкти закуплено і вже завозять необхідні матеріали. Також отримано позитивний висновок експертів по проекту на ремонт покрівлі будинку Мазепи, 1.

ПАРКИ, СКВЕРИ, СПОРТИВНІ МАЙДАНЧИКИ
Розпочато підготовчі роботи з будівництва парку по Набережній, 8-12. Наразі знято старі бетонні плити, розчищено територію під вкладання бруківки. Працює дизайнер із озеленення, від сухих гілок чистять дерева. Ще близько тижня потрібно, аби відбулося відкриття фотозони біля РАЦСу. Ми планували на цей захід запросити вишгородців найближчими днями, але, провівши нараду з керівником установи, врахували її додаткові побажання – встановлення декоративного парканчика, ще кількох декоративних елементів та збільшення квіткових насаджень.
Також відкрито декларацію на футбольне міні-поле сучасного зразка з гумовим покриттям. Невдовзі любителі зможуть поганяти м’яча на новому майданчику на вулиці Дніпровській, 7. Триває ремонт на стадіоні «Енергетик». Нині там асфальтують бігові доріжки.

ПІДГОТОВКА ДО ЗИМИ
У рамках програми підготовки міста до зимового періоду триває промивка каналізаційних ліній. Минулого тижня роботи виконані по вулицях Шевченка, 7-а та Гриненка (територія «Інтелекту»). Літні зливи вказали нам існуючі проблеми із засміченням стоків. Так, промивку системи буде проведено по вул. Шолуденка, 6-8 і від аптеки «Доброго дня» до вулиці Набережної. На черзі — зливова каналізація від ЖК «Ярославичі» — вул. Київська, 7, 5, 9.