30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

День міста святкуватимемо у вересні

denmista

У редакційній пошті є чимало листів, у яких читачі запитують, коли ж відбудеться найулюбленіше свято вишгородців — День міста? Ми поцікавилися цим питанням безпосередньо у міського голови Олексія Момота, і ось що він розповів:
— Традиційно День народження Вишгорода відзначали у вересні. Десять років тому депутати міської ради вирішили перенести свято на серпень – до Дня пам’яті святих Бориса і Гліба. Але, як засвідчив час, серпневе свято мало свої недоліки. По-перше, дуже багато вишгородців у цей час знаходяться у відпустках – на морях, у подорожах. По-друге, багато дітей на канікулах перебувають у селах у бабусь, інші — у таборах відпочинку. Тому залучати дітей до участі у святі надзвичайно важко. А вони дуже хочуть демонструвати свої таланти. По-третє, у першій декаді серпня завжди дуже спекотно, а відтак – людям важко і некомфортно.
Ось чому у минулому році ми вирішили повернутися до святкування у вересні. І, як засвідчив досвід, — свято вдалося.
Зараз ми готуємо на чергову сесію міської ради проект рішення про відзначення Дня міста в останню неділю вересня. Гадаю, що депутати підтримають цю пропозицію. До речі, практично всі міста і селища Київської області відзначають подібні свята саме у вересні.