29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Цілюще море – у вас вдома

bish1

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – автор, «Вишгород»

Не кожен може дозволити собі сьогодні відпочинок біля моря, тим більше – пенсіонери чи багатодітні родини. А морська цілюща вода, як не як, оздоровлює тіло і душу лікує…
Проте Вишгородський міський голова Олексій Момот, дізнавшись, яким чином можна покращити здоров’я людей похилого віку, відразу вирішив реалізувати таку можливість.
Яким чином? За допомогою унікального природного мінералу – бішофіту.
Його цілющу дію першими виявили робітники бурових свердловин, котрі звернули увагу, що при контакті із розчином бішофіту у них зникають болі у суглобах та м’язах рук. Згодом цей мінерал дослідили вчені-медики.
І от уже не одне десятиліття бішофіт використовують як потужний протизапальний засіб у ревматології при захворюваннях опорно-рухового апарату (артрити, артози, ревматизм, радукуліт, остеохондроз хребта), у травматології — при реабілітації травм. Завдяки високому вмісту природного магнію, калію та йоду він посідає чільне місце у лікуванні ішемічної хвороби серця та гіпертонії, коронарної серцевої недостатності, вегето-судинної дистонії, захворювань центральної та периферичної нервової систем (неврози, стреси, безсоння, неврити, невралгії, радикуліти). Допомагає при хворобах шкіри – псоріазі, дерматиті, нейродерміті, грибкових та інфекційних ураженнях. Його використовують для лікування жіночих хвороб, викликаних запальними процесами.
Розчинами мінералу обробляють ділянки тіла, які болять або вражені інфекцією. А пари бішофіту покращують стан при астмі, запаленні легень, гаймориті та інших захворюваннях дихальних шляхів.
Цей мінерал широко застосовують у лікарнях, санаторіях, центрах медичної реабілітації, в бальнеологічних курортах та здравницях, спортивних центрах.
Розчин бішофіту містить у собі природний йод, бром, залізо, молібден, марганець, магній, калій, мікро- та ультра елементи. Це результати хімічного аналізу, проведеного відділом геохімії техногенних металів та аналітичної хімії Інституту геохімії, мінералогії та радіоутворення ім. М. П. Семененка Національної академії наук України. Такий розчин (1 літр, який розчиняють у 100 л води) отримали у Благодійному фонді «Святої Ольги» ветерани війни і праці, діти війни та багатодітні матері (усього 50).
– Бішофіт, який ще називають магнієвою сіллю, утворювався в місцях залягання древніх соляних морів протягом мільйонів років, поступово збагачуючись новими елементами. За своїм складом бішофіт перевершує всі види морської солі, а також воду Мертвого моря, – зазначив Олександр – представник фірми, що добуває цей мінерал.
Він розповів присутнім про цілющі властивості мінералу та про те, як застосовувати його у домашніх умовах.
– Партія таких ліків, створених природою, – особистий подарунок Олексія Момота тим, хто цього найбільше потребує. Це ще одна благодійна акція упродовж кількох попередніх, спрямована на допомогу і підтримку людей похилого віку, які свого часу працювали на розвиток держави, розбудовували наше місто, – наголосив радник міського голови, президент Благодійного фонду Володимир Малишев.

bish2