Ігор РИБЕЦЬ, провідний інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області
У період з 6 по 10 серпня у західних, південних, східних і окремих центральних областях України прогнозується суха та спекотна погода з підвищенням температури повітря до +35-39 о С. У зв’язку з цим може загостритись ситуація з пожежами в природних екосистемах та на відкритих територіях. Тож Вишгородський районний відділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області звертається до населення з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки!
Пожежу в лісі та на відкритих територіях можуть спричинити блискавка або засуха, але головна причина — необережність людини.
Здебільшого, загорання виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить випалювання залишків рослинності на власних присадибних ділянках, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж.
Подбайте про свою безпеку та безпеку близьких. Не нехтуйте правилами пожежної безпеки, вважаючи, що з вами нічого не станеться і пожежа вас не торкнеться. Це хибні думки. Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою «чорну» справу.
Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання трави поблизу житлового сектору на самому початку легко — просто вилийте відро води чи закидайте землею. Якщо пожежа набуває масштабів, обов’язково зателефонуйте в пожежно-рятувальну службу і повідомте про загорання. Пам’ятайте: попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події.
Нагадаю, тепловий удар виникає раптово і зумовлений розладами терморегуляції організму при тривалому впливові на нього високої температури повітря, але за допомогою простих заходів можна запобігти йому. Носіть легкий одяг з натуральних матеріалів. Це дозволить уникнути розвитку теплового удару. Пийте більше рідини. Не залишайте машину на сонці. Не сидіть у розпеченій машині понад 10 хвилин. Уникайте важкого фізичного навантаження в спекотну пору. Під час виконання роботи час від часу робіть перерви на відпочинок. Стежте за дітьми і не дозволяйте їм грати під відкритим сонцем. По можливості, не знаходьтеся на сонці з 11:00 до 16:00.