08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Пріоритет життя і здоров’я

Сергій ПІСКУН, начальник відділення

Державна політика України в галузі охорони праці спрямована на створення безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.
Вона базується на ряді принципів, основними з яких є пріоритет життя і здоров’я працівників, повна відповідальність роботодавця за створення без­печних та належних умов праці, підвищення рівня промислової безпеки, комплексне розв’язання завдань з охорони праці, соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності.
Аналіз стану виробничого травматизму у Вишгородському районі за 6 місяців 2017 р. свідчить про наступне. За цей період до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вишгородському районі надійшло 9 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в яких постраждало 9 осіб (у порівнянні з аналогічним періодом 2016 р. кількість страхових нещасних випадків зменшилася на 12,5%). Як свідчить аналіз, більшість нещасних випадків сталися з причин, усунення яких не потребує жодних матеріальних витрат, а тільки підвищення технологічної і трудової дисципліни, приведення у відповідність до вимог нормативних актів організації виконання робіт та контролю з боку безпосередніх керівників робіт, а також дійових заходів щодо підвищення рівня професійної підготовки працівників та їх навчання з питань організації та безпечного виконання робіт.
Одне із найактуальніших питань роботи відділення виконавчої дирекції Фонду — своєчасне та в повному обсязі відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок ушкодження їх здоров’я або в разі смерті, відшкодування страхових виплат особам, які перебували на їх утриманні у випадку смерті потерпілих. Так, за 6 місяців 2017 р. виплачено страхових виплат на суму понад 2 мільйони 700 тисяч грн.
Відділення пропагує фізичну культуру і спорт серед потерпілих на виробництві. 5 травня 2017 р. команда Вишгородського району брала участь у V-й Обласній спартакіаді серед інвалідів праці «Сила духу».
У зв’язку з реорганізацією Фондів соціального страхування, з 25.07.2017 р. і до завершення процедури об’єднання, заяви-розрахунки для оплати листків непрацездатності прийматися не будуть. Докладніше – за тел: (04596) 22-712.
Відповідно до п. 4 та 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у нашому районі з 1 серпня 2017 р. утворено Вишгородське відділення управління виконавчої дирекції управління Фонду соціального страхування України у Київській області шляхом об’єднання відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вишгородському районі та Вишгородської міжрайонної виконавчої дирекції Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.