29.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вода вимагає пильності

Ігор РИБЕЦЬ,
провідний інспектор Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області

У спекотні дні більшість людей рятуються від сонця на берегах водойм. Але, на жаль, нерідко забувають правила безпечної поведінки на воді, а ціною такої необачності може стати життя.
Особливо небезпечними є ставки та невеличкі озера, берегові лінії річок та Київського водосховища, де наразі збільшилась кількість загиблих.
Нині на території Вишгородського району облаштовується багато несанкціонованих місць масового відпочинку біля водоймищ із порушеннями вимог «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України». Зокрема, не проводяться водолазні обстеження дна акваторії, не облаштовуються медичні та рятувальні пости, відсутні рятувальні засоби, територія для купання не позначається буями, не оформлюються паспорти пляжів та ін.
Важливо пам’ятати: для купання слід обирати спеціально відведені місця. Не пірнайте у воду в незнайомому місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах.

У період з 22 по 23 липня у водах українських водойм потонули 25 людей.
Але, як зазначають у прес-центрі Держслужби з надзвичайних ситуацій, люди продовжують нехтувати правилами безпеки. 
«Зокрема, 23 липня на ставку одного з пляжних комплексів у Лиманському районі Дніпропетровщини громадяни підняли з води тіло дівчинки 2011 р. н. Попередня причина загибелі – порушення правил поведінки на воді», — наголосили у відомстві.
Того ж дня на Київщині в озері с. Мирного знайшли тіло підлітка 2001 р. н. 
Загалом, від початку року у водах українських водойм загинуло 526 людей, з яких 56 дітей. При цьому врятовано 401 людину, у тому числі 92 дитини.