28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Нехай живе життєдайне «Джерело»!

Валентина ЯКОВЕНКО, методист ЦТ «Джерело»
ФОТО – автор, спеціально для «Вишгорода», Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Днями Вишгородський міський центр творчості «Джерело» відзначив своє десятиріччя. За цей час заклад пройшов цікавий творчий шлях. Сьогодні тут близько 880 дітей навчаються хореографії, вокалу, декоративно-вжитковому, образотворчому і театральному мистецтву.
З нагоди ювілею в РБК «Енергетик» відбулося яскраве святкове дійство, під час якого ведучі (Аліна Кушнарева, Арсеній Демидчук, Анастасія Еско, Михайло Закуцький) представили глядачам усі колективи закладу та їхніх керівників, а вони продемонстрували на сцені своє мистецтво.
Перший колектив, з якого розпочалася історія «Джерела», – хор «Коралі». 23 роки плідної праці принесли йому визнання в Україні й далеко за її межами. Багаторазовий переможець конкурсів та фестивалів під керівництвом Лесі Потіцької та хормейстера Оксани Твердушко – хор підносить національні здобутки в галузі народної культури.
Сьогодні вокальне мистецтво дуже популярне в «Джерелі». Перлина творчого віночка – студія «Полузір’я», керівник якої – заслужена артистка України Тетяна Халаш.
Вокальному колективу «Співаночка» вдається поєднувати народні пісні з сучасністю. Збагачені вокальним досвідом педагога Валентини Демочко, солістки ансамблю прикордонних військ України, та акомпаніатора Віктора Туровського, вони звучать у виконанні колективу, примножуючи сторінки в книзі досягнень «Джерела».
Завжди різнобарвними нотками лунає «Домісолька». Її співоча партитура випромінює веселе сяйво. А вихованці схожі на свого керівника Ганну Покровську – такі ж жваві, безпосередні, позитивні.
Не так давно з’явилася вокальна студія «Helen solo». Але її вдалий старт дає привід радіти за вихованців колективу. Це завдяки керівнику Олені Єрсак-Косенич, яка є солісткою ансамблю Національної гвардії України.
Хореографічна палітра Центру також різноманітна. Вихованці колективу «Pas de danse» під керівництвом Катерини Барладян та Марії Шарлай перемагають на всіх конкурсах, бо мають велику силу – міцну творчу дружбу і довіру до своїх педагогів.
Колектив сучасного танцю «Flash» також є переможцем різноманітних конкурсів. Витончені, з гарним смаком, охоплені наснагою Вероніки Манзюк, дівчата прикрашають своїми номерами концертні програми.
У «Джерелі» виросло й маленьке «Джерельце», в якому віддзеркалюється танцювальний світ. Його керівник Світлана Стащук створила багато хореографічних композицій усіх народів світу і збагатила репертуарну колекцію.
Студія українського народного танцю «Вишеград» під керівництвом Анастасії Побідаш і Оксани Черкас приваблює своїм запалом та етнічною грамотою.
Значне місце у творчому просторі «Джерела» посідає шоу-студія мод «Фантазія». Креативні, винахідливі дівчата зі своїми керівниками Олесею Клімовою та Мариною Іллєнок можуть створити колекцію з будь-чого. Самі вигадують, самі шиють і представляють все це також самі.
Театральне мистецтво в закладі теж посідає чільне місце. Студія пластичної імпровізації під керівництвом актриси театру Любові Савочкіної створює цікаві етюди та номери. А керівники драматичного театру «Експромт» Наталія Філіпова та Альона Ананченко захоплюють своїм завзяттям дітей, відкриваючи їм тонкощі театрального мистецтва.
Театральна студія «АТОС» під керівництвом Ольги Хуторної також має коло своїх шанувальників. На її вистави завжди поспішають малюки з дитячих садочків та школярі.
Палітра декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва «Джерела» досить різноманітна. Одним із перших тут розпочало роботу творче об’єднання декоративно-вжиткового мистецтва «Золоті ручки» – унікальна майстерня, де дітлахи власноруч створюють маленькі дива. А навчає їх відома майстриня, щедра на душевне тепло Олена Кольвах.
Вже дев’ять років у закладі працює студія творчості «Ра» (керівники Ольга Ралко та Олена Ралко), яка об’єднує в своєму колі талановитих дітей. Сьогодні в колективі десять груп, а це близько 120 вихованців.
Зовсім недавно у закладі створено гурток художнього валяння під керівництвом Тетяни Швидкої. Не пройшло й року, а він уже має певні здобутки у конкурсах та головне, що кожна робота дарує тепло й гарний настрій дітям і тим, кому вони дарують свої вироби.
До колективу «Чом-чомучка» приходять дітки, не охоплені опікою дитячого садочка. І тут потрапляють до рук доброї феї Оксани Миненко. А після її занять дотепники успішно здають тести і приступають до шкільного навчання. Оксана Петрівна не лише дбає про виховання дітлахів, а й організовує навчально-виховний процес закладу, як заступник директора.
За час роботи у Центрі уже утворилися творчі династії. Перейнявши досвід мами-майстрині Олени Кольвах, її донька Валерія Лепей навчала вихованців гуртка «Український сувенір»; випускниця вокальної студії «Полузір’я» Олеся Клімова створила шоу-студію мод «Фантазія», перейнявши педагогічний хист від мами Тетяни Халаш. Ольга Ралко та її донька Олена Ралко – творчі натхненники дітлахів студії «Ра».
Приємно те, що із джерельних сходинок почався шлях наших вихованців у доросле творче життя. Олександра Стецюк стала студенткою коледжу культури та мистецтв, Олександра Тихан – коледжу при Київському інституті музики ім. Глієра (обидві – випускниці «Полузір’я»); Олена Коцан вступила до Київського національного університету технологій та дизайну, Єлизавета Гринчук – до Державної художньої середньої школи мистецтв ім. Т. Шевченка, Дарія Ковальчук – до Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну (всі дівчата – вихованки студії творчості «Ра»). Катерина Іллєнок після шоу-студії мод «Фантазія» навчається в Державному закладі «Центр професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну».
Всі разом колективи створюють барвисту історію закладу, де пишаються досягненнями одне одного.
Мер міста Олексій Момот, який уважно спостерігав за дійством, назвав результат роботи закладу супердосягненням. «Приємно бачити, як «Джерело» розвивається, як дорослішають і удосконалюють свої вміння діти під керівництвом наставників. Вчора на цій сцені був всесвітньо відомий колектив зі сторічною історією (йдеться про Національну капелу бандуристів України ім. Георгія Майбороди – авт.), і було велике задоволення бачити його і чути. А сьогодні задоволення не менше, а, може, й більше – спостерігати за нашими дітками», – сказав міський голова і подякував колективу «Джерела» та його керівнику Наталії Кисіль, яка щоденно вболіває за кожний крок вихованців, педагогів і закладу в цілому.
А вона – красива, піднесена, святкова – щиро зичила щасливого дитинства усім дітям, злагоди й любові родинам, миру й процвітання нашій країні.
«З днем народження, «Джерело»! – звучало на завершення свята. І до солісток, випускниць закладу двох Олександр – Тихан та Стецюк – приєдналися всі вітаючі.
Нехай живе життєдайне «Джерело»! І довго ще напуває невичерпною творчістю юних вишгородців.

DSC 0006

DSC 0052

DSC 0116

DSC 0121

DSC 0447

DSC 0551