01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Поки вишгородці святкували, комунальні служби і активісти працювали

Олексій МОМОТ, Вишгородський міський голова

Протягом усіх травневих вихідних разом із комунальниками трудилися спеціальні мобільні бригади. Прибирали за любителями пікніків місця відпочинку і зелені зони. А ще — ліс за стадіоном та школою «Сузір’я», вул. П. Калнишевського, Межи-
гірського Спаса, територію поблизу СТ «Дніпро», перехрестя вул. Київської і Набережної, території, де гаражі по вул. М. Грушевського, 6. Це не весь перелік, але, повірте, зібрано неймовірну кількість сміття. Не можу не згадати про активістів, які старанно вичищали ліс за ЖК «Ярославичі» та так званий «міський пляж», разом із депутатами наводили лад на прибудинкових територіях. Щиро дякую всім, хто не залишився байдужим і взяв активну участь у прибиранні міста.

Позбиравши минулого тижня по Вишгороду «негабаритку», КП «Благоустрій Вишгород» розпочало наводити красу в місті, висаджуючи на клумбах квіткові композиції та квіти в кашпо на електроопорах. Зараз комунальники вже готуються до покосу трави.

Хочу звернути вашу увагу на кілька важливих проектів для життєдіяльності міста, що значно покращать комфорт жителів:
— завершено підземні роботи з будівництва двох бюветів (встановлення насосів, монтаж системи) — по вул. Шкільній та Дніпровській, 3-а (залишилося обладнати альтанки та встановити колонки);
— розпочинається прокладання асфальтового покриття по вул. Л. Глібова (Піски). На сьогодні там зроблено розмітку, проведено вирівнювання піщаного покриття, найближчим часом буде завезено щебінь. За кілька тижнів частина вишгородців, прямуючи до Києва, зможе користуватися новою дорогою по вул. Л. Глібова, оминаючи затори на вул. Київській у ранкові години «пік»;
— нарешті, ми приступаємо до будівництва парку по пр. І. Мазепи, 12 і Н. Шолуденка, 7. Там ми запланували дитячий і спортивний майданчики, відпочинкову зелену зону. Результат, який ви побачите після відкриття, перевершить усі сподівання.
Звичайно, хочеться зробити якомога більше у найкоротші терміни. Але є обставини, на які не можемо впливати. Довелося, наприклад, дещо призупинити програми «Безпечний перехід» і «Теплий під’їзд» (заміна вікон). Причиною стала зміна процедури використання бюджетних коштів на такі статті, як капітальний ремонт, реконструкція та будівництво. Програма «Теплий під’їзд» згідно класифікатора — це «капітальний ремонт». У зв’язку із цим тепер на кожен будинок потрібно робити проект, який проходитиме експертизу в Києві, відкривати декларацію на початок робіт, залучати на підряд організації, які вестимуть авторський і технічний нагляд. І вже потім можна приступати до заміни вікон.
На даний час на 17 будинків розробляються проекти по «Теплому під’їзду», на 15 будинків — щодо капітального ремонту водостічної системи, дахів, вхідних груп. Сьогодні по місту активно працюють сім проектних організацій, на які розподілено види капітальних робіт. А далі все залежатиме від висновків експертизи, наскільки швидко ми зможемо розпочати ті чи інші роботи.