31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Нові світлофори – у тестовому режимі

Олексій МОМОТ,
Вишгородський міський голова
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Багато проблем як для водiїв, так i для пiшоходiв вирiшуються при встановленні свiтлофорiв на інтенсивних перехрестях, вулицях чи ділянках доріг, завдяки якісній дорожнiй розмiтцi, правильнiй органiзацiї руху на перехрестях та за наявності необхідних дорожніх знаків.
Нещодавно світлофорами обладнано ще два міські перехрестя. Наразі світлові регулювальники дорожнього руху працюють у тестовому режимі, тобто — відповідно до налаштованих технограм із перемикання зеленого та червоного світла і накопичують інформацію про дорожній рух.

Image005

Світлофори підключені до автоматизованої системи керування дорожнім рухом, тому керування ними здійснюється дистанційно. Окрім моніторингу інформації про інтенсивність руху, триває також адаптація світлофорів до повноцінної роботи на конкретних перехрестях: фіксується транспортний потік на чотирьох віртуальних квадратах, що заповнюються транспортними засобами. Відтак, подається сигнал на центральний пульт управління рухом. Програма обробляє цю інформацію і, знаючи, що накопичилась певна кількість автомобілів, автоматично перемикає світлофор на зелене світло.

Знаю, що вже є багато водіїв, не вдоволених тимчасовими незручностями у вигляді «тягучок», особливо на виїзді з Вишгорода (вул. Н. Шолуденка) на Київ. Звичайно, що, працюючи у тестовому режимі, нові світлофори сповільнили трафік на дорозі. Вже за кілька днів їх регулювання буде завершено.
Головна функція світлофорів — безпека руху, а не вирішення проблеми із заторами. Відреагувавши на численні звернення громадян про обладнання згаданого перехрестя світлофорами, сподіваюся, що це не лише допоможе вишгородцям у години «пік» без стресових ситуацій виїхати з міста, а ще й мінімізує випадки ДТП на даній ділянці дороги.
Щодо оновлення дорожніх розміток і пішохідних переходів, то ці роботи по центральній частині міста і головних дорогах проведені на 100%. Наступний етап — внутрішні вулиці Вишгорода.
Також проводиться моніторинг щодо оновлення, заміни і встановлення дорожніх знаків. Найближчим часом усі недоліки будуть усунуті.

Image001

Image002

Image003

Image004

Image006

Image007

Image008

Image009

Image010