09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Наша молитва – про мир

Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

День пам’яті та примирення зібрав у Благодійному фонді «Святої Ольги» ветеранів та дітей війни, педагогів, учнівську молодь. Говорили про минуле і сьогодення, а тим, хто безпосередньо причетний до цієї дати, вручили набори продуктів.
Це чергова акція, яку Фонд проводить із ініціативи та за безпосередньої підтримки Вишгородського міського голови Олексія Момота. Підготували подарунки для 150 ветеранів, а загалом від початку року їх отримали вже понад 500 мешканців міста, що належать до незахищених категорій. Про це нагадав радник міського голови, президент Фонду Володимир Малишев, зазначивши, що, які б труднощі не були у державі, підтримка ветеранів – завжди у полі зору нашого мера.
Теплі побажання присутнім передала від міської ради спеціаліст оргвідділу Катерина Боднарчук, а заступник директора з виховної роботи Вишгородської ЗОШ № 1 Галина Петрук прочитала вірш Юлії Друніної «Зінка», нагадавши поетичними рядками картини мужності і героїзму наших бійців у роки Другої світової.
Один із них – мешканець міста, полковник Василь Демчук, якому нині 92 роки, зауважив, що школярі мають не лише добре вчитися, а й по закінченні школи вміти тримати зброю в руках. Раніше було саме так.
Після закінчення заходу учні 8-х класів ВЗОШ № 1 привітали з травневими святами 15-ох учасників бойових дій та інвалідів Другої світової війни, відвідавши їх із квітами та продуктовими наборами вдома, а ветерана Івана Черткова – у лікарні (ФОТО праворуч). (Транспорт надав директор Міжшкільного виробничого комбінату Микола Федірко).
«Діти охоче відгукнулися на цю пропозицію, – каже Галина Петрук. – Вони багато знають про Другу світову. Разом із радою лідерів школи до травневих свят ми заздалегідь плануємо низку заходів. Це екскурсії до Музею бойової слави, покладання квітів до пам’ятних місць, виставки малюнків «Молодь за мир на землі», «Ні – війні!»; зустрічі з ветеранами.
Ось і цього дня, збираючись до Фонду, спочатку прийшли на Братську могилу, поклали квіти, вшанували полеглих хвилиною мовчання.
… Як не скорботно, але сьогодні на українській землі знову війна. Коли припиняться трагічні події на Сході – невідомо. А всі ми так прагнемо миру!..»
Олена Глава, керівник оргвідділу Вишгородської міської ради: «В непрості часи ми живемо. Кілька років тому й не уявляли навіть, що українцям після 69 років миру доведеться взяти до рук зброю і захищати свою землю від тих, із ким під час Другої світової боролися разом проти ворога. Гадаю, в Росії багато людей усвідомлюють безглуздість нинішньої ситуації і сподіваюсь на мудрість вищого керівництва у розв’язанні цього конфлікту…
Сьогодні ми звернулись до керівників релігійних громад, щоби вони у храмах провели панахиди за загиблими воїнами, помолились за їхні душі…
Звісно, 9 Травня – для мене свято. Це пам’ять про полеглих і шана живим. Мій дідусь, якого вже, на жаль, немає, завжди в цей день одягав військову форму і брав участь у параді. Це було зворушливо й урочисто…
Сьогодні міська влада робить усе можливе, аби ветерани були оточені увагою. Усвідомлюємо свою відповідальність, і, безумовно, хотілося б зробити для них іще більше, але не завжди бажання співпадають із можливостями. Та головне – наша шана і повага до цих людей, наша вдячність за те, що захистили мир, відбудували країну, народили і виховали наших батьків, зігріли теплом нас, своїх онуків».
Валентина Манзюк, 81 рік, дитина війни: «Ми щиро вдячні міському голові Олексію Момоту за його щирість і людяність, Володимиру Малишеву – за піклування про нас. А ще – школярам, які прийшли нас вшанувати. Від цього приємно й радісно.
Я – людина віруюча. І, разом із такими ж жінками, як сама, ми молимося за нашу владу – від місцевої до урядової, таким чином тримаючи покров над нашим містом і всією державою. Знаємо, що наша молитва має силу і вона потрібна».

Image002

Image004

Image005

Image006

Image007

Image008

Image009

Image011

Image012

Image013

Image014

Image015

Image017

Image018