31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Від майстер-класів — до професії

Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород» 

Наприкінці минулого тижня у Вишгороді відбулась цікава подія, в якій варто було взяти участь широкому загалу громадськості. Учасники проекту «Розширення життєвих горизонтів дітей та молоді з особливими потребами м. Вишгорода та Вишгородського району» отримували сертифікати – свідоцтва того, що навчилися азам певної професії, та подарунки від благодійників.

Вишгород – місто невелике, тож у залі було чимало знайомих облич. Мама одного з учнів спеціальної школи «Надія» поділилася зі мною радісною звісткою: «Наш син давно вже хотів бути кухарем, а тут спробував – і упевнився, що це таки його покликання». Хлопець випробував себе на майстер­класі з кейтерингу та фуршету – приготуванні й сервіруванні столу – і вправно й привітно пригощав гостей.

МБФ «Жовто­Блакитні Крила» за сприяння Дитячого Фонду Німеччини (ChildFund Deutschland) за фінансової підтримки Lipoid Stiftung і за організаційної підтримки Вишгородської районної ради та Вишгородської райдержадміністрації – вже вдруге проводить подібний захід у Вишгороді. Вісім тижнів тому профорієнтаційний курс оголосив набір особливих дітей за інтересами – і особливі дітки зі спеціалізованої школи «Надія» та учні з класів інклюзивної освіти Вишгородської ЗОШ № 1 І­ІІІ ступенів приступили до неформатного навчання.

Два місяці з дітьми займалися професіонали – дитячий фотограф Яна Чумаченко, режисери мультиплікаційної студії «Чарівний ліхтар», викладачі ІТ­школи «Смарт», мастаки з кейтерингу і фуршету від компанії «SunWay Catering», а також арт­терапевт, кандидат психологічних наук, доцент Наталя Мірошніченко з НПУ ім. Драгоманова.

Те, що показали учасники майстер­класів, – приємно вразило.

Фотовиставка пейзажної та портретної фотозйомки продемонструвала не просто уміння композиційно вибудувати кадр, а й гостре око особливих фотохудожників. Мультфільм «Моїй сестрі» виявив таланти особливих сценаристів, дикторів, майстрів розкадровки і малюнка та ліплення пластилінових героїв сюжету. Пісочна арт­терапія викликала у особливих глядачів інтерес і бажання власноруч намалювати Україну і власне майбутнє. Та найбільш об’ємним виявився новостворений особливими дітьми сайт «Жовто­Блакитні Крила». Ай­ті­технології були застосовані вельми конструктивно: і звіт про екскурсії та майстер­класи, і сторінка «Як стати учасником проекту», і інформація для батьків особливих дітей про безкоштовний курс санаторно­курортної реабілітації в дитячому спеціалізованому клінічному санаторії «Хаджибей» (Одеська обл.), де з 1958 року лікуються діти з органічним ураженням нервової системи, порушенням психіки та захворюваннями очей.

До речі, для участі у програмі санаторно­курортного лікування необхідно надати такі документи: 1) заяву від батьків/опікунів дитини на ім’я директора МБФ «Жовто­Блакитні Крила»; 2) виписку з історії хвороби дитини; 3) обґрунтування необхідності допомоги – у довільній формі (стан здоров’я дитини, попередні лікувальні та реабілітаційні заходи).

Організатори оплачуютъ трансфер до санаторію, харчування, проживання та санаторно­курортне лікування. Прийом заявок – до 29 травня (включно).

Докладніше про санаторій та умови участі можна дізнатись на сайті МБФ «Жовто­Блакитні Крила» www.jbw.org.ua у розділі «Батькам», а також у координатора проекту Анастасії Лядневої за телефоном: 095 732 90 46 або надіславши листа на електронну пошту: [email protected]

Голова Вишгородської райради Ростислав Кириченко нагадав, що райрада відкрита для всіх цікавих ідей і проектів, і представив чемпіонку Європи з волейболу сидячи та учасницю паралімпіади в Ріо­де­Жанейро 2016 р. з цього виду спорту Катерину Прищепу з Демидова як взірець – чого може досягти у спорті людина з особливими потребами.

Продовжити профорієнтаційний курс дітям з особливими потребами пропонують на стажуваннях підприємства та організації, зокрема Вишгородський історико­культурний заповідник, компанія «Альянс краси», замок­готель «Вишеград» і редакція газети «Вишгород». Підприємства та організації, що хочуть долучитися до проекту та познайомити дітей зі своїм виробництвом, можуть звернутися до Катерини Денисової (електронна пошта:

[email protected];

Фейсбук­сторінка:

https://www.facebook.com/katia.denysova?fref=ts;

Контактний телефон:

098 88 77 152) для співробітництва.

Image001

Image002

Image003

Image004

Image005

Image006

Image007

Image008

Image009

Image010

Image011

Image012

Image013

Image014

Image015

Image016

Image017

Image018

Image019

Image020

Image021

Image022

Image023

Image024

Image025

Image026

Image027

Image028

Image029