Від майстер-класів — до професії
Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»
Наприкінці минулого тижня у Вишгороді відбулась цікава подія, в якій варто було взяти участь широкому загалу громадськості. Учасники проекту «Розширення життєвих горизонтів дітей та молоді з особливими потребами м. Вишгорода та Вишгородського району» отримували сертифікати – свідоцтва того, що навчилися азам певної професії, та подарунки від благодійників.
Вишгород – місто невелике, тож у залі було чимало знайомих облич. Мама одного з учнів спеціальної школи «Надія» поділилася зі мною радісною звісткою: «Наш син давно вже хотів бути кухарем, а тут спробував – і упевнився, що це таки його покликання». Хлопець випробував себе на майстеркласі з кейтерингу та фуршету – приготуванні й сервіруванні столу – і вправно й привітно пригощав гостей.
МБФ «ЖовтоБлакитні Крила» за сприяння Дитячого Фонду Німеччини (ChildFund Deutschland) за фінансової підтримки Lipoid Stiftung і за організаційної підтримки Вишгородської районної ради та Вишгородської райдержадміністрації – вже вдруге проводить подібний захід у Вишгороді. Вісім тижнів тому профорієнтаційний курс оголосив набір особливих дітей за інтересами – і особливі дітки зі спеціалізованої школи «Надія» та учні з класів інклюзивної освіти Вишгородської ЗОШ № 1 ІІІІ ступенів приступили до неформатного навчання.
Два місяці з дітьми займалися професіонали – дитячий фотограф Яна Чумаченко, режисери мультиплікаційної студії «Чарівний ліхтар», викладачі ІТшколи «Смарт», мастаки з кейтерингу і фуршету від компанії «SunWay Catering», а також арттерапевт, кандидат психологічних наук, доцент Наталя Мірошніченко з НПУ ім. Драгоманова.
Те, що показали учасники майстеркласів, – приємно вразило.
Фотовиставка пейзажної та портретної фотозйомки продемонструвала не просто уміння композиційно вибудувати кадр, а й гостре око особливих фотохудожників. Мультфільм «Моїй сестрі» виявив таланти особливих сценаристів, дикторів, майстрів розкадровки і малюнка та ліплення пластилінових героїв сюжету. Пісочна арттерапія викликала у особливих глядачів інтерес і бажання власноруч намалювати Україну і власне майбутнє. Та найбільш об’ємним виявився новостворений особливими дітьми сайт «ЖовтоБлакитні Крила». Айтітехнології були застосовані вельми конструктивно: і звіт про екскурсії та майстеркласи, і сторінка «Як стати учасником проекту», і інформація для батьків особливих дітей про безкоштовний курс санаторнокурортної реабілітації в дитячому спеціалізованому клінічному санаторії «Хаджибей» (Одеська обл.), де з 1958 року лікуються діти з органічним ураженням нервової системи, порушенням психіки та захворюваннями очей.
До речі, для участі у програмі санаторнокурортного лікування необхідно надати такі документи: 1) заяву від батьків/опікунів дитини на ім’я директора МБФ «ЖовтоБлакитні Крила»; 2) виписку з історії хвороби дитини; 3) обґрунтування необхідності допомоги – у довільній формі (стан здоров’я дитини, попередні лікувальні та реабілітаційні заходи).
Організатори оплачуютъ трансфер до санаторію, харчування, проживання та санаторнокурортне лікування. Прийом заявок – до 29 травня (включно).
Докладніше про санаторій та умови участі можна дізнатись на сайті МБФ «ЖовтоБлакитні Крила» www.jbw.org.ua у розділі «Батькам», а також у координатора проекту Анастасії Лядневої за телефоном: 095 732 90 46 або надіславши листа на електронну пошту: [email protected]
Голова Вишгородської райради Ростислав Кириченко нагадав, що райрада відкрита для всіх цікавих ідей і проектів, і представив чемпіонку Європи з волейболу сидячи та учасницю паралімпіади в РіодеЖанейро 2016 р. з цього виду спорту Катерину Прищепу з Демидова як взірець – чого може досягти у спорті людина з особливими потребами.
Продовжити профорієнтаційний курс дітям з особливими потребами пропонують на стажуваннях підприємства та організації, зокрема Вишгородський історикокультурний заповідник, компанія «Альянс краси», замокготель «Вишеград» і редакція газети «Вишгород». Підприємства та організації, що хочуть долучитися до проекту та познайомити дітей зі своїм виробництвом, можуть звернутися до Катерини Денисової (електронна пошта:
Фейсбуксторінка:
https://www.facebook.com/katia.denysova?fref=ts;
Контактний телефон:
098 88 77 152) для співробітництва.