21.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Сузір’я»: капремонт і добудова чи новий корпус

3school

Розмовляла Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО – архів газети «Вишгород»

Останнім часом навколо Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» точиться чимало розмов, надто у соцмережах. Тож редакція звернулася із запитаннями до директора ВСШ Тетяни Волотовської.
– Тетяно Павлівно, кажуть, що на території «Сузір’я» зрізають дерева, що незворотньо пошкоджена огорожа…
– … Дякую небайдужим людям, але хочу всіх заспокоїти – турбуватися нема чим. Адміністрація школи разом із батьківським комітетом, представниками благоустрою оглянула територію школи і виявила чимало дерев, хворих омелою, які починають усихати, продовжують розповсюджувати хворобу і несуть собою загрозу (сухе дерево може впасти в будь-яку мить. Загалом – це 70-80 % заражених дерев, в основному — акації і тополі.

Тому колегіально було прийнято рішення розчистити парк школи від хворих дерев і кущів, а восени планується оновити насадження – як от береза, липа, клен, туя, калина, горобина, бузок. Високі тополі й акації обрізати власними силами неможливо, тому звернулися до бригади з автовишкою КП «Благоустрій» (директор Валентин Пільгун), яка активно працювали протягом двох днів.
Одна старезна тополя, яку кронували дуже обережно, аби не пошкодити інші насадження, була велика і важка, з громіздкою омелою, падаючи, зачепила металевий каркас однієї із секцій огорожі. Сітка й сама огорожа ціла, а каркас відпав. Порадившись із шкільним техпрацівником Олексієм та головою батьківського комітету Віталієм Литвиненком, вирішили протягом наступних робочих днів заварити силами трудових ресурсів школи.
– Щодо дерев і огорожі – зрозуміло. А от чому знову відновилися чутки стосовно тріщини у стіні? Це якось пов’язано з будівництвом, яке активно іде поблизу території «Сузір’я»?
– Хочу уточнити – тріщина не у стіні будівлі, а в перемичці, що з’єднує третій і четвертий блоки школи, приблизно довжиною в два поверхи й у найширшому місці десь біля 5 см. Іде вона з четвертого поверху до третього, а нижче (другий-перший поверх) – трохи луснула фарба, побілка.
З цією проблемою у листопаді 2016 року зверталися до відділу освіти, міськради, райради та РДА. Після обговорення ситуації було запропоновано провести експертизу для з’ясування остаточних причин появи тріщини (вона з’явилася кілька років тому), та чи не впливає на стан будівлі будівництво, яке ведеться поряд зі школою.
Враховуючи необхідність оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності школи, отримано експертний звіт розгляду проектної та кошторисної документації. У звіті зазначається, що будівля має складну конструкцію: до основного блоку добудовано ще чотири блоки з окремими фундаментами. Під час будівництва приміщення (1988 р.) були допущені помилки у монтажі деформаційних швів між блоками. Фундамент різних блоків дає різну «усадку», й для цього робляться деформаційні шви. На «усадку» фундаментної частини будівлі впливають різні фактори: зсув ґрунту, підземні води, сам ґрунт, його рух.
– Чужі помилки доводиться виправляти вам…
– …Так, це правда, — школа давно потребує капітального ремонту. До першого корпусу добудовувалися решта чотири (враховуючи їдальню), а через усадку ґрунту фундамент третього блоку просідає більше, ніж інші; потрібно укріплювати фундамент по всьому периметру приміщення, виконати правильну роботу з деформаційними швами між усіма блоками. Адміністрація школи неодноразово зверталася до Вишгородської райдержадміністрації, Вишгородської райради щодо проведення капітального ремонту будови. На черговій сесії районної ради на підставі експертного звіту «Укрдержбудекспертизи» та проектно-кошторисної документації виділено понад 1 млн грн для капітального ремонту приміщення ВСШ «Сузір’я». Відділ освіти РДА, як замовник, визначатиме виконавця і термін початку ремонтних робіт. Сподіваємося, що з початком літніх канікул у нас закипить робота.
– А що Ви скажете з приводу добудови школи чи окремого будівництва іще одного корпусу або повноцінної школи поряд із «Сузір’ям»? Місто стрімко росте – і проблема переповнених міських шкіл уже стала набагато гострішою за нестачу місць у дитячих садках.
– Ми категорично проти добудови ще одного блоку до основного приміщення школи, адже це ще збільшить навантаження на фундамент основного корпусу школи, та й сама така добудова не є можливою. А от іще один окремий корпус школи – це хороший варіант. Територія «Сузір’я» дозволяє, є місце поза самою будівлею школи.
У лютому 2017 р. до відділу освіти надано інформацію, що ту кількість дітей, яка записана до першого класу 2017-2018 н. р., школа вже не може вмістити. Щоб якось вийти з цього становища, взяти до себе дітей понад заплановане, будемо змушені закрити групи продовженого дня, а вони дуже необхідні.
На останній колегії РДА порушувалися питання наповненості шкіл, а на сесію районної ради винесено питання забудови окремого корпусу школи «Сузір’я» на 475 учнів. Районний депутатський корпус підтримав прохання. Виділено кошти в сумі 1 млн 90 тис. грн на виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації. На часі – експертна оцінка: дослідження ґрунту, визначення з місцем забудови.
– А як справи із шкільним стадіоном?..
– Знаємо, що у цьому ж році закладено кошти і на реконструкцію стадіону ВСШ «Сузір’я», адже сам стадіон перебуває в непридатному для занять з фізичної культури стані.
– Які ще шкільні потреби Ви хотіли б озвучити?
– Щодо повноцінного функціонування навчального закладу виникає багато питань. Намагаємося їх поступово вирішувати. Одним із таких питань є медичний працівник. У нас за сумісництвом працює медична сестра від районної лікарні. У штаті школи є вакансія ставки медичного працівника. Розіслано інформацію у центри зайнятості, поки що безрезультатно. Школа велика, медичний працівник потрібен на повну зайнятість.
Інша гостра проблема – житло для педагогів, бо 50% — це вчителі, які доїжджають із сусідніх сіл.
***
Від редакції. Те ж саме і в інших навчальних закладах міста. Якби люди були забезпечені соціальним житлом, проблем із кваліфікованими кадрами ми б уникнули в усіх навчальних закладах міста та бюджетних організаціях. Ось і готова ідея для забудовників – соціальне житло, гуртожиток для працівників-бюджетників.
До речі, представник забудовника, що зводить багатоповерхівки за «Сузір’ям», висловив готовність оплатити незалежну експертизу, а також вкласти кошти у будівництво корпусу школи спільно з іншими міськими забудовниками — по докладному обговоренні цього питання.
Ми також поцікавилися у районному відділі освіти, що заважає добудувати корпуси у ЗОШ № 1 і НВК «ВРГ «Інтелект» – школа І ст.». Відповідь була дещо несподіваною: добудові перешкоджають чинні ДБНи. Тож освітяни підготували запит до відповідних структур щодо перегляду будівельних норм, аби добудовами в першій і другій школі хоча б частково вирішити питання початкової та інклюзивної освіти.