28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Служба у військовому резерві

Вишгородський райвійськкомат

Головне завдання військового резерву – підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні
Контракт на півроку + соціальні пільги
Законом України від 06.12.2016 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби» створено привабливі умови проходження військової служби за контрактом: можна укладати контракт на терміни від півроку і більше (до 3-5 років), з подальшим продовженням на обраний термін; за резервістами зберігаються всі соціальні пільги, передбачені для мобілізованих (збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, виплати пенсій).
Фінансове забезпечення резервіста
(за 30 діб зборів)

Рядовий склад: грошова виплата – 2400 грн плюс 180 грн добових = 2580 грн; одноразове грошове заохочення (виплачується в наступному році) – 1600 грн; в підсумку за 30-денні збори нараховано – 4180 грн.
Сержантський склад: 2560 грн + 270 грн добових; всього в кінці зборів — 2830 грн; одноразове грошове заохочення (виплачується в наступному році) – 1900 грн; в підсумку за 30-денні збори нараховано – 4730 грн.
Прапорщики: 2720 грн +315 грн добових; всього в кінці зборів – 3035 грн; одноразове грошове заохочення (виплачується в наступному році) – 2200 грн; в підсумку за 30-денні збори – 5235 грн.
Молодший офіцерський склад: 2880 грн + добові – 315 грн; всього в кінці зборів – 3195 грн; одноразове грошове заохочення (виплачується в наступному році) – 2500 грн; в підсумку за 30-денні збори – 4730 грн.
Старший офіцерський склад: грошова виплата – 3040 грн; добові за 30 днів – 360 грн; всього в кінці зборів нараховано – 3400 грн; одноразове грошове заохочення (виплачується в наступному році) – 2800 грн; в підсумку за 30-денні збори нараховано – 6200 грн.
Крім того, місячне грошове забезпечення безробітним – 1600 грн; середня заробітна плата працюючим – не менше 3200 грн (за місцем працевлаштування).
З вищезазначених виплат (крім добових) утримується 19,5% податку.
Держава гарантує:
— збереження робочого місця;
— державне страхування;
— безкоштовне медичне забезпечення.
Також резервісти під час служби безкоштовно забезпечуються: військовою формою; харчуванням і проживанням у військових частинах; медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міноборони України.
Резервісту компенсується: середньомісячна заробітна плата; вартість проїзду до військової частини та у зворотному напрямку.
Резервісту виплачується: грошова винагорода; грошова виплата (до двох мінімальних заробітних плат на місяць); добові за кожен день перебування у військовій частині.
Соціальний і правовий захист резервістів та членів їх сімей здійснюється відповідно до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів.
Права та обов’язки резервістів
На резервістів покладається обов’язок збройного захисту держави у воєнний та в мирний час. Резервіст набуває статусу військовослужбовця: у воєнний час – після видання наказу командира військової частини про призов резервіста на військову службу у зв’язку із мобілізацією; у мирний час – у разі прийняття відповідного рішення про застосування за призначенням Збройних Сил у цілому або окремих військових частин із їх складу для виконання завдань, визначених Законом України «Про Збройні Сили України».
Резервісти несуть відповідальність за порушення вимог щодо виконання ними військового обов’язку в резерві згідно з вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Проходження служби у військовому резерві полягає в додержанні резервістами вимог законодавства про військовий обов’язок, виконанні умов контракту, службових обов’язків відповідно до займаної посади та інших завдань, покладених на підрозділи, в яких вони проходять службу.
Якщо Ви справжній патріот, готові до захисту Батьківщини і шукаєте адреналіну, екстриму та нових вражень, – служба у резерві українського війська саме для Вас!