24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Долучайтесь до загальноміської толоки

Image001

Image002

Image003

Image004

Image005

Олексій МОМОТ, міський голова

24 березня – згідно з розпорядженням міського голови – загальноміська весняна толока. До цього заходу ми підготувалися – закупили необхідний інвентар, сміттєві мішки і рукавиці. Все, що потрібно для прибирання міста, можна отримати в «Управляючій компанії». Тож прошу депутатів разом зі своїми виборцями на округах долучитися до прибирання Вишгорода. Варто зауважити, що дехто з міських обранців, не очікуючи на офіційне оголошення про суботник, заручившись підтримкою жителів будинків, уже встигли попрацювати на прибудинкових територіях та навести на них порядок.
Справді, робота з благоустрою міста ведеться щоденно. Мною здійснено традиційний об’їзд міста, і маю поділитися з вами наступною інформацією: про ремонтні роботи, про початок реалізації у 2017 році програми «Теплий під’їзд» і загалом, стосовно проходження весняного впорядкування Вишгорода.
По вул. Б. Хмельницького, 6 розпочато реконструкцію прибудинкової території. Здавалося б, що в цьому особливого? Але, напевно, мало хто з містян знає (окрім, власне, жителів будинку), наскільки непрохідною ставала ця територія в період дощів чи танення снігу. Подолати малий відрізок шляху пішохід міг лише по бордюрному каменю, оскільки стічні води утворювали таке собі «озеро» перед будинком. Окрім того, відбувалося систематичне підтоплення підвальних приміщень. Проблема виникла у зв’язку з тим, що свого часу, коли зводився згаданий будинок, проектувальники не врахували особливостей рельєфу і що вода затримуватиметься на цій прибудинковій території.
При спілкуванні з працівниками підрядної організації, яка виконує роботи по вул. Б. Хмельницького, 6, мені розповіли, що цей багаторічний недолік буде усунено за рахунок відмостки, підвищених тротуарів і асфальтового полотна, яке заллють під певним кутом. Обіцяють завершити ремонт території за два тижні.
Продовжується прибирання піщано-соляної суміші на прибудинкових територіях і тротуарах. Цього тижня ліквідовувати засмічення на обочинах вул. Межигірського Спаса та Шкільної нам допомагали працівники філії Вишгородського дорожньо-експлуатаційного управління.
Вже завершено перший етап комплексу робіт по заміні світлодіодними ліхтарями по вулицях М. Ватутіна та Межигірського Спаса (приватний сектор), продовжено монтаж освітлення по вулицях Т. Шевченка та Шкільній. Нарешті й по вул. М. Грушевського, 8 ліквідовано багаторічну проблему з освітленням прибудинкової території. Для цього додатково встановлено чотири електроопори. Також проведено комплекс підготовчих робіт з відновлення та підключення бювету по просп. І. Мазепи (біля котельні)..
Працівники міських КП «Вишгород Благоустрій» та «Управляюча компанія» днями завершили збирання негабаритного сміття по Вишгороду. Будівельне сміття, старі меблі, побутова техніка, що вийшла з ладу, – від холодильників і пральних машин до прасок, – весь цей «доробок» містян за один день збору «потягнув» на 8 «КамАЗів» по 7-8 м3 негабариту кожен. Такі роботи проводяться двічі, а то й тричі на місяць, в залежності від кількості накопичення сміття. Часто компанії, що відповідають за чистоту міста, витрачають не один день на прибирання майданчиків біля сміттєвих контейнерів. Наголошую на тому, що оплата таких послуг комунальникам відбувається з бюджету міста. Ці суми не закладені в тариф на житлово-комунальні послуги для населення.
З будинку № 8 по вул. Н. Шолуденка у 2017 році продовжено реалізацію програми «Теплий під’їзд» щодо заміни вікон на енергозберігаючі. Роботи вже на завершальній стадії. Впевнено просувається «Теплий під’їзд» і по вул. Набережній, 12. Вдалося поспілкуватися із жителями цього будинку, які відзначили оперативну роботу працівників, що встановлюють енергозберігаючі вікна.
Проведено роботи з прочищення колекторів стічної каналізації по просп. Т. Шевченка, вул. Ю. Кургузова, 11 та за гімназією «Інтелект» (де проходить «відкритий лоток»).
За зверненнями депутатів та громадян на прибудинкових територіях і вулицях міста проводиться санітарна обрізка дерев. Із аварійними деревами, висота яких понад 26 м, нам допомагають справлятися ірпінські комунальники, у яких є відповідна 28-метрова вишка. Вони ж ліквідовують загрозливі гілки над лініями електропередач та над житловими будинками. Є також звернення громадян щодо обрізки кущів поблизу будинків. Наголошую, що «Управляюча компанія» перед тим, як здійснювати розчистку, проводить опитування мешканців щодо їхньої згоди (звернення підкріплюють колективними підписами). Лише за умови, що більшість людей вважають за доцільне обстригти кущі навколо прибудинкової території, робота буде зроблена. Те ж стосується і кронування дерев – комунальники реагують на звернення депутатів і містян, колективно вирішують, як і які дерева почистити від старих гілок. Виключенням є лише ті зелені насадження, що вважаються аварійними.
Також працівники КП «Управляюча компанія» здійснюють обстеження підвальних приміщень і дахів з метою виявлення несправності, а подекуди і відсутності вхідних дверей. Планується як і ремонт, так і заміна чи встановлення нових металевих дверей до підвальних приміщень і дахових люків. Крім того, у будинках проводиться заміна старих каналізаційних вузлів на сучасні металопластикові. Такі роботи заплановано провести по всіх будинках, що перебувають на обслуговуванні «Управляючої компанії».
Також продовжується встановлення обіцяних вуличних комплексів для гри в настільний теніс. Любителі цього виду спорту вже можуть змагатися у своїй майстерності на Набережній, 4, Ю. Кургузова, 4, просп. Т. Шевченка, 2-д та М. Грушевського, 8.
Загалом роботи зроблено чимало. Ще більше планів. Але, здійснюючи об’їзд міста, я помітив, що ще не в усіх дворах зібрано минулорічне листя, поміняно перемичку на лавці чи приведено до ідеального стану дитячі майданчики. Запевняю, що комунальники знають усі свої недопрацювання і намагаються якісно та швидко виконати ті завдання, що на них покладені. Але, вкотре звертаюся до містян, – давайте разом дбати про чистоту рідного Вишгорода. Долучайтеся до загальноміської толоки 24 березня. Зробімо свій дім затишним!