29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

За кулісами «Pasdedanse»

Валентина ЯКОВЕНКО, методист ЦТ «Джерело»
ФОТО – автор, спеціально для «Вишгорода»

Побачивши, як весело, завзято і легко виконують на сцені свої номери учасники  колективу сучасного танцю «Pasdedanse» Вишгородського міського Центру творчості «Джерело», нові діти приходять сюди, аби й собі так навчитись. Але виявляється, що та легкість і радість дається, ой, якими великими стараннями і потом – у прямому сенсі слова!

Керівник колективу Катерина Миколаївна Барладян (випускниця кафедри  «хореографія і художня культура» Ніжинського державного педагогічного університету ім. М. Гоголя) у процесі навчання сучасному танцю, оволодіння хореографічним мистецтвом та формування творчих здібностей дітей – професійний і уважний наставник, але дуже вимогливий. А як інакше навчити ритміці, елементам класичної хореографії та її сучасним напрямкам – естрадному танцю, контемпорарі, хіп-хопу?Для цього відводиться два заняття по 45 хв. тричі на тиждень.

«Pasdedanse» на сцені – яскравий, ритмічний, запальний! Частинку того, якими стараннями це досягається, ми побачили на відкритому занятті сучасної хореографії, на яке гостинно запросила педагогів та батьків Катерина Миколаївна. На його початку вона побажала гостям гарного настрою, а своїм вихованцям – сили. А надалі все було ще більш лаконічно. І це свідчило про великий труд і взаєморозуміння дітей і педагога.

Протягом трьох етапів заняття (розминка, а після перерви – розтяжка і представлення стилів «контемп» /контемпорарі/ і «хіп-хоп») лише за сплеском долонь свого наставника діти виконали десятки вправ, які вимагають фізичної підготовки, пластичності, великої наполегливості і сили волі. За одним сплеском долонь. Мінімум слів – максимум роботи.

Як її оцінює? «Роботою майже всіх дітей я задоволена, – сказала по закінченні уроку Катерина Барладян. – На 70 % вони опанували програму. І це природньо. Адже, якщо Софія Буланова, наприклад, займається у колективі 6 років (з першого класу школи) і Маша Брехт теж давно на гуртку, то Каріна Данько перейшла до цієї старшої групи із середньої. Їй, можливо, ще не все під силу, але дівчинка дуже старається».

І стараються всі. Підтвердження цьому – нагороди колективу, які у залі на видному місці. Це, зокрема, кубки за 1 місця – у конкурсі «Калейдоскоп талантів» (2015), обласному фестивалі-конкурсі «Терпсихора запрошує» (2013), 5-й Всеукраїнському фестивалі-огляді «Дебют парад» (2015) та низка нагород за 2-3 місця у конкурсах різного рівня.

Справді, колективу є чим пишатися. Це відзначили і директор закладу Наталія Кисіль, підводячи підсумок відкритого заняття, та її заступник Оксана Миненко. А разом із тим ще раз упевнились, що для роботи танцюристів у залі необхідне м’яке покриття, тож працюватимуть над цим питанням.

У вересні ц. р. колективу «Pasdedanse» виповнюється 8 років. Побажаємо йому довгого творчого життя і успіхів.

DSC 0543

DSC 0544

DSC 0545

DSC 0550

DSC 0552

DSC 0559DSC 0564

DSC 0576

DSC 0577

DSC 0595

DSC 0601

DSC 0605

DSC 0607

DSC 0609

DSC 0612

DSC 0614

DSC 0617

DSC 0629

DSC 0632

DSC 0637

DSC 0671

DSC 0680

DSC 0683

DSC 0686