06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ЛЕТЮЧА МИША в одеському дворі та ГУЦУЛКА КСЕНЯ на шкільній сцені

Катерина ЗУРМА
ФОТО – Інна ПЕРЕГОНЦЕВА, спеціально для «Вишгорода»

Одесу давно вже слід запросити до кола міст­побратимів Вишгорода. Ну, хоча б тому, що до цього колоритного міста ніжно ставляться педагоги НВК «ВРГ «Інтелект» — ЗОШ І ст.» Учні цього навчального закладу це врахували і разом із педагогами­організаторами Світланою Бельченко та Іриною Радченко підготували виставу за мотивами оперети Й. Штрауса «Летюча миша».

Одеський колорит глядачі відчули із самого початку: Костя та його друзі «видали» чудовий мікс з відомих пісень про Одесу та мюзиклу «Мері Поппінс» Максима Дунаєвського – у найкращих традиціях одеського двору, де ні від кого нічого не сховаєш. Чого варті були сімейна сцена панів Левінзонів (на балу — Незнайомець і Летюча миша) у махрових халатах, розмова пана Студента й економки Софочки (вона ж – Леді Мері)?!. А начальник тюрми, директор театру Гриша, продюсер Валентин, зірка Василіса?!. А бал­маскарад у тьоті Сари з «поетичними» одеськими розбірками головних героїв (десятикласники Данило Дем’яненко та Анастасія Гудзь, семикласник В’ячеслав Тарасюк та випускники гімназії Марія Перегонцева і Юрій Мазур­Федорчук)?!.

До пісень і танців у найкращих традиціях театрального «капусника» долучилися інші учні навчального закладу, серед яких шалені оплески зірвали третьокласники Ліда Урсол і Мишко Довбенко (ча­ча­ча). І насамкінець — приємний сюрприз: виступ ансамблю «Веселі музики» Національної філармонії України. Художній керівник ансамблю, заслужений артист України Сергій Хитряков (спів, баян), солістка Національної філармонії України, наша землячка Тетяна Школьна, заслужений артист України Павло Бугар (спів, сопілка), лауреат міжнародних конкурсів Валерій Голуб (спів, скрипка), заслужений артист України Юрій Різоль (спів, ударні), заслужений артист України Олександр Чух (спів, контрабас) — стільки заслужених артистів одразу сцена актової зали гімназії ще не бачила! І вперше почула «Гуцулку Ксеню», яка (у виконанні саме цього ансамблю) увійшла до 10 найкращих народних українських пісень.

Привід до творчої зустрічі був вагомий — Весна і Жінка. Поздоровити жінок — педагогів і працівників «Інтелекту» — із Весною прийшли їхні колеги­пенсіонери, учні та представники батьківських комітетів усіх класів гімназії та початкової  школи, голова загальношкільного батьківського комітету Катерина Боднарчук і начальник організаційного відділу Вишгородської міської ради Олена Глава (вони передали квіти від міського голови Олексія Момота), директор фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Людмила Бондарчук з працівниками фонду, головний редактор газети «Вишгород» Марина Кочелісова.

Зичили кохання, поваги, затишку у родинах, а депутат міської ради Олександр Семенов — розширитися, щоби у класах «Інтелекту» була оптимальна кількість учнів. Не забули і про ще одну дату – цього дня 18 років свіоєї роботи у школі відзначила Наталя Янченко. 

Директор Вишгородського історико­культурного заповідника Влада Литовченко, педагог за першою освітою, привітала колег­учителів із святом Весни і Жіночності, запросила на шевченківські уроки у музеї, відзначила талановитих акторів і як президент дитячого міжнародного кінофестивалю «Золотий ключик» пообіцяла… втім, хай це буде ще одним сюрпризом для Вишгорода.

«Коли ми бачимо, які талановиті у нас учні, які вони непресічні особистості, які добрі та уважні до старших, то розуміємо, що працюємо недарма, наша професія – найкраща у світі, а сили і наснага не вибувають», — резюмувала враження колективу директор НВК Інна Шубко.

Image002

Image003

Image004

Image001