28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Почуваємось на тридцять

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО – автор, спеціально для «Вишгорода»

Вишгородська районна рада ветеранів, яку сьогодні очолює Таміла Орел, у широкому колі членів організації, керівників районної та міської влади і друзів відзначила 30-ліття заснування. В урочистостях, які відбулися в приміщенні райдержадміністрації, взяли участь і підопічні та працівники Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування.
І хоч веселощів через День жалоби не передбачалось, але душевна атмосфера та щирі дружні усмішки і побажання осяяли зал радістю і сонячним настроєм. Як зазначив, вітаючи ветеранську організацію, виконуючий обов’язки голови РДА Вячеслав Савенок, сьогодні у цій залі зібрались усі ті, хто виборював мир у важкі воєнні роки, хто закладав фундамент для створення нашого міста і району: «Незважаючи на поважний вік, ви не сидите вдома, маєте активну життєву позицію, завдячуючи вам Вишгородський район – єдина дружна родина».
Привітали ветеранів і голова райради Ростислав Кириченко та міський голова Олексій Момот, зауваживши, що влада завжди підтримувала і буде підтримувати ветеранів.
30 років – чималий стаж для громадської організації, як наголосив О. Момот. Адже маємо чимало прикладів, що різного роду організації створюються під ту чи іншу політичну програму й існують кілька років, а то й кілька місяців. А ось Вишгородська ветеранська організація, працюючи протягом стількох років, стверджує важливість своєї діяльності, утверджує суспільні цінності.
Статут ветеранської організації передбачає відстоювання прав та інтересів ветеранів, захист їх життя. Микола Томашов, голова обласної організації ветеранів, переконаний, що сьогодні метою повинно ставати інше – організація активного дозвілля та оздоровлення, а не виживання. «І це добре, що ми об’єднались. Ми об’єднались, щоб долати труднощі і на прикладі Вишгородської організації можемо сказати, що підтримка одне одного додає сил. Довголіття і здоров’я – така наша відповідь тим, хто з нами не дружить».
У ветеранській організації — чимало відомих у районі й Україні людей, котрі, попри свої роки, продовжують активну громадську діяльність. Сьогодні два таких ветерани у президії урочистого засідання – це один із перших керівників району Володимир Іванович Романюк та Герой України Семен Ізрайлевич Поташник. «Найбільша радість від таких зустрічей – наше спілкування, – зауважив Семен Ізрайлевич. – Адже не часто випадає зібратись у такому широкому дружньому колі». Ветерани закликали членів організації: «Не втрачайте свого ентузіазму, спілкуйтесь, працюйте, навчайте молодь – це додає сили для життя!»
Під час урочистого зібрання за пропозицією голови Вишгородської районної ради ветеранів Таміли Орел між райдержадміністрацією, районною радою, міською радою та радою ветеранів підписано Меморандум про співпрацю. Сторони сподіваються, що ця праця буде взаємно корисною й ефективною.
Було цього дня і чимало Грамот від влади та Подяк від ради ветеранів, квітів та подарунків ветеранам, керівникам первинних організацій, громадським активістам, головам сіл, котрі активно співпрацюють з ветеранською організацією. Депутат облради Роман Буковський подарував ветеранській організації комп’ютер, щирі вітання адресували зібранню народний депутат України Ярослав Москаленко, депутат облради Андрій Пещерін, голова Спілки «афганців» Іван Коваль, колеги з інших районів. 
До вітань мав долучитись і фольклорний колектив «Золотий вік» Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування. Однак у зв’язку з оголошеним у країні Днем жалоби відмінив концерт. Натомість учасниця колективу Марія Степура прочитала свій вірш, присвячений ветеранам, — «Я ще не натрудилась досхочу», на який учасники зібрання реагували щирими оплесками. Директор територіального центру Наталія Рудько, вітаючи ветеранську спільноту, зауважила: «Дуже важливо, коли ветеранів підтримує влада. Ми це бачимо на прикладі ставлення нашої районної та міської влади до ветеранів. Але розуміємо, що ця увага повинна бути повсякчасною. І наш територіальний центр, у міру своїх повноважень, а часто і понад них, намагається підтримати людей літнього віку, особливо тих, хто потрапив у скрутну життєву ситуацію, хто залишився у старості на самоті зі своїми проблемами».
Ветеранський організації – 30 літ. Саме так – на тридцять – відчували себе сьогодні учасники зібрання, оточені увагою і турботою. Хай же так буде і надалі – життєрадісність, молодість, наснага і ентузіазм, незважаючи на тягар років.

Image002

Image003

Image004

Image005

Image006

Image007

Image008

Image009

Image010

Image011

Image012

Image001