24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Звіт депутата Вишгородської міської ради Олексія Поліщука за 2016 рік

Замість калюжі — зручний проїзд і безпечний тротуар. Підтримка особливих діток і творчих колективів. Юридичні консультації. Ремонти за міськими програмами і за власний кошт депутата. Утеплення фасадів

Звіт депутата Вишгородської міської ради Олексія Поліщука за 2016 рік по 25 виборчому округу (вул. В. Симоненка, буд. 4, 4-а, 4-в, 6, просп. Т. Шевченка, 3)

На 25 виборчому окрузі, де я був обраний депутатом до міської ради, — п’ять будинків (три будинки комунальної власності, один — ОСББ і один — ЖБК (житлово­будівельний кооператив). Більшість проблем, які поставили переді мною мої виборці, – це проблеми  утримання будинків та благоустрою прибудинкової території.

Люди з мого округу дуже обізнані в соціальних і побутових питаннях. Серед них і почесний громадянин м. Вишгорода та Вишгородського району, біля витоків якого він стояв, письменник, поет, академік АНУ, діючий член Наукової ради при Вишгородському міському голові І. Г. Бурдак.

Мої виборці — справжні помічники і порадники. Науковці, вчителі, медичні працівники, держслужбовці, пенсіонери — всі хочуть одного: жити в зручних, комфортних, безпечних умовах. Не гаючи часу, оскільки процес складання бюджету на 2016 р. добігав кінця, а про всі проблеми жителів я докладно дізнався під час робочих зустрічей, — мною були направлені листи до міського голови та профільних комісій Вишгородської міської ради про включення фінансування нагальних проблем будинків мого округу до міських програм на 2016 рік.

Завдяки оперативному реагуванню мера міста та підтримці депутатського корпусу — чимало роботи було зроблено на окрузі. Звісно, найбільше там, де в цьому була нагальна необхідність. Наприклад, «вічні калюжі» біля буд. 4 на вул. В. Симоненка, де було, як кажуть, ні пройти, ні проїхати. Сьогодні ж по пішохідній доріжці між будинками № 4 та № 6 може безпечно, не заважаючи автомобільному транспорту, пройти мама з дитячим візочком чи старенький дідусь із ціпком.

На звернення жителів будинків, що обслуговуються житлово­будівельними кооперативами, — № 6 та 10 на вул. В. Симоненка, — я виступив на сесії міської ради з ініціативою: звільнити від сплати земельного податку об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлово­будівельні кооперативи (ЖБК), обслуговуючі кооперативи (ОК), приватні житлово­експлуатаційні організації (ЖЕО).

Депутати мене підтримали — і в результаті було внесено зміни в частині п. 3 рішення V сесії Вишгородської міської ради VII скликання (ІІ пленарне засідання) від 28 січня 2016 року № 5/12 «Про внесення змін до рішення Вишгородської міської ради № 2/11 від 14.12.2015 року «Про звільнення від сплати земельного податку», і цей пункт викладено у такій редакції:

«3. Звільнити від сплати земельного податку об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово­будівельні кооперативи, обслуговуючі кооперативи, приватні житлово­експлуатаційні організації – пропорційно належній частці використання під житло».

З якими ще питаннями звертаються до мене виборці? Дуже часто — з проханнями про надання первинних юридичних консультацій із різних питань — практично від народження (прописка, визнання статусу матері­одиначки, питання опіки тощо) до смерті (оформлення свідоцтва, місце на кладовищі, матеріальна допомога на поховання).

Звичайно, складаються акти обстеження матеріально­побутових умов проживання з метою засвідчення різноманітних фактів: прописки, фактичного проживання осіб, визначення матеріального статусу для надання допомоги, субсидій та інше. За 2016 рік таких актів складено понад 200. І міський голова Олексій Момот та міськвиконком завжди ідуть назустріч, аби всі малозабезпечені, що звертаються по матеріальну допомогу, — отримали її.

Не залишав я — як депутат міської ради, як громадянин і як батько родини — без уваги і дітей всього міста із малозабезпечених родин. Для них упродовж восьми років проводжу захід «Новорічна казка». Дід Мороз і Снігуронька наприкінці 2016 року завітали із солодкими подарунками до всіх діток по моєму округу, а також до малечі із малозабезпечених родин по всьому Вишгороду. Для школи «Надія», де навчаються дітки з особливими потребами, було організовано святкові заходи до Дня Святого Миколая із обов’язковим врученням подарунків.

Завжди підтримую творчу молодь, дітям із міських творчих колективів допомагав у 2016 році у придбанні костюмів та музичних інструментів.

Проаналізуємо коротко, які ж проблеми вдалося вирішити за 2016 рік, окремо по кожному будинку:

Проспект Т. Шевченка, 3 (ОСББ «Вікторія»):

1. Врегульовано проблему гучного звучання музики «караоке» у ресторані «Беназір» у нічний час, особливо у вихідні дні, що заважало мешканцям, вікна яких виходили на проспект Т. Шевченка, спокійно спати вночі. Задля вирішення цієї проблеми було створено спеціальну тимчасову комісію при Вишгородській міській раді.

Вулиця В. Симоненка, 4­в

(комунальна власність):

1. Власним коштом депутата облаштовано дитячий майданчик.

2. Вирішено питання додаткового вивезення сміття КП «Управляюча компанія» Вишгородської міської ради.

3. Неодноразово проведено толоки (суботники) з благоустрою та озеленення прибудинкової території.

4. Зроблено й встановлено накриття й огорожу для сміттєвих баків на спеціальному майданчику.

Вулиця В. Симоненка, 4­а

(комунальна власність):

1. Власним коштом депутата облаштовано дитячий майданчик, регулярно завозимо пісок.

2. Завезено чорнозем для облаштування клумб.

3. Вирішено питання додаткового вивезення сміття.

4. Замінено на ЛЕД­лампочки ліхтарі зовнішнього освітлення (за міською програмою).

5. Врегульовано конфліктну ситуацію у мешканців (за допомогою Адміністративної комісії міської ради та працівників ЖЕКу).

6. Озеленено територію (висаджено фруктові та декоративні дерева).

Вулиця В. Симоненка, 4

(комунальна власність):

1. Вирішено — шляхом прочищення зливової каналізації — проблему накопичення дощових стоків на дорозі вздовж усього будинку.

2. Заасфальтовано дорогу вздовж будинку, зроблено тротуар, відремонтовано проходи до обох під’їздів.

3. Зроблено відмостку навколо будинку.

4. Приведено до належного стану підвальні приміщення (власним коштом депутата вивезено КАМАЗ непотребу).

5. Огороджено сміттєві баки, аби уникнути стихійних звалищ негабариту.

6. У 1­му під’їзді замінено старі дерев’яні вікна на нові енергоефективні.

7. Старі поштові скриньки замінено на нові.

8. Замінено освітлення в під’їздах (на ЛЕД­лампочки).

9. Виконано кронування та обрізку дерев, вивезено сухі гілки, натомість висаджено молоді дерева.

Вулиця В. Симоненка, 6

(Житлово­будівельний кооператив

«50 років Жовтня»):

Вся робота по благоустрою цього будинку проводилась власним коштом депутата, тому що будинок не належить до комунальної власності міста. 

1. Проведено ремонт усіх чотирьох під’їздів будинку.

2. Навколо будинку від проїжджої частини встановлено огорожу.

3. Приведено до ладу, пофарбовано та огороджено від рову дитячий майданчик.

4. Відремонтовано та пофарбовано лави біля під’їздів, огорожу квітника.

5. Неодноразово власним коштом депутата вивозилось опале листя, проведено озеленення прибудинкової території багаторічними деревами та кущами.

6. Ведеться юридичний супровід оформлення земельної ділянки прибудинкової території кооперативу.

7. Встановлено вуличний стовп для зовнішнього освітлення між будинками № 4 та № 6 (доріжка вздовж огорожі ДНЗ «Сонечко»).

8. Полагоджено два сміттєві баки.

9. За поданням депутата на засіданні виконавчого комітету було прийняте рішення про встановлення «лежачого поліцейського» біля дитячого майданчика — задля безпеки, а також проведено латковий ремонт асфальтового покриття біля під’їздів.

10.  У під’їздах замінено старі дерев’яні вікна на нові енергоефективні.

Проблемою не лише мого округу, а й усього міста, є бродячі тварини. Неодноразово виділяв власні кошти на стерилізацію та подальше утримання собак.

Як бачимо, багато роботи зроблено, а ще більше доведеться зробити!

Шановні вишгородці!

Враховуючи численні звернення мешканців нашого міста, а особливо жителів будинку № 4 на вул. В. Симоненка, мною та депутатом від «Самопомочі»  Олексієм Ростовським була розроблена, подана на розгляд чергової сесії міськради та підтримана депутатами програма «Утеплення фасадів житлових будинків Вишгородської міської ради на 2017­2019 р. р.» (з текстом можна ознайомитися на порталі Вишгородської міської ради, а також у газеті «Вишгород» № 8 від 25.02.2017 р.)

Також у № 3 газети «Вишгород» від 21.01.2017 р. ви можете ознайомитися з Програмою розвитку житлово­комунального господарства міста Вишгорода на 2017 р., де наочно видно, яке фінансування — згідно з нашими із вами зверненнями — буде виділено у 2017 р. на проведення різноманітних робіт на окрузі (ремонт під’їздів, утеплення фасадів, ремонт ганків і козирків над ними, ремонт системи опалення і торцевих балконів тощо).

За нашими неодноразовими зверненнями — заплановано коштами міської ради дообладнання трьох дитячих майданчиків (біля буд. 4­в, у дворі будинку 4­а та біля будинку 6 на вул. В. Симоненка) інвентарем для занять спортом підлітків і дорослих — задля підтримки здорового способу життя. Попереду ще багато планів — як короткострокових (облаштувати клумби біля будинку № 4, 4­а із встановленням огорожі біля них; проведення суботників на окрузі з метою покращення благоустрою території та її озеленення), так і довгострокових (юридичний супровід будинків, мешканці яких хочуть створити ОСББ, утеплення фасадів будинків тощо).

Шановні мої виборці! Дякую вам за зворотній зв’язок. Дякую за ваші слова вдячності, що надихають мене як депутата ще більше працювати на розвиток нашого округу та міста в цілому! Працюймо разом із вами і надалі.