02.08.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Інвестиції — шлях до розвитку міста

Розпитував Володимир ТКАЧ

Після завершення чергової сесії міський голова Олексій Момот традиційно зустрівся з журналістами міських засобів масової інформації і відповів на низку актуальних питань.
— Олексію Вікторовичу! Особливу увагу Ви сьогодні приділяєте земельним питанням: сплати податків, укладання договорів оренди тощо. Яка зараз ситуація в місті у відносинах із землекористувачами?
— Перед сесією я звертався до депутатів міської ради, місцевих ЗМІ з інформацією, яку прохав донести до тих, хто користується міською землею. Сьогодні наповнення міського бюджету — завдання № 1, адже в планах на поточний рік і будівництво дитячого садка, доріг, благоустрій міста, а це — значні кошти. Тому податки мають надходити всі і сповна.
Після проведення інвентаризації земель стало очевидним те, що до місцевої казни не надходять мільйони гривень. Скажімо, межі міста змінилися, а дехто до цих пір сплачує за землю в Хотянівку чи Нові Петрівці. На нижній промисловій зоні в районі набережної 53 землекористувачі сплачують за старою нормативною оцінкою. 

В центрі міста теж не все гаразд. Я хочу попередити, що всі земельні і податкові махінації закінчуються. Закон для всіх один. Потурати земельним крутіям ми не збираємося. 

— На сесії були внесені зміни до бюджету. На які видатки спрямовано кошти?
— Значні кошти йдуть на реалізацію міської програми «Теплий під’їзд». Також ми виділили гроші на підвищення мінімальної зарплати. Міська рада підтримала і звернення нашої лікарні щодо фінансової допомоги. На жаль, у медицині дуже складна ситуація: через брак коштів багатьох лікарів довелося б відправляти у відпустку. Цього допустити не можна. І хоча формально лікарня вважається районним закладом, але вона знаходиться у Вишгороді, і 80 відсотків відвідувачів — вишгородці, тому ми й прийняли рішення: виділити з бюджету 800 тисяч гривень для дофінансування на заробітну плату.
Як ви знаєте, ми заборонили у дитячих садочках практику благодійних внесків з батьків, які використовувались, в основному, на миючі гігієнічні засоби. З бюджету ми компенсували ці кошти. Також у дошкільних закладах збільшили суму на харчування. Якщо раніше на одну дитину йшло 25 гривень, то зараз ми з районною радою додали ще 14 гривень. Однозначно меню у дітей тепер стане кращим.
Напередодні весняного періоду сесія спрямувала кошти і на благоустрій. Скажімо, дитячий сквер у центрі завантажений був навіть взимку. З теплом його вже треба підремонтувати. Ще більший сучасний дитячий майданчик хочемо облаштувати в районі вулиці Шолуденка, там, де раніше стояв літак.
Заплановано також встановити ще два світлофори: на масиві «Дніпро» та на повороті на трасу Київ-Овруч. Там взагалі дуже напружена ситуація: в час пік виїхати на трасу просто неможливо. Також місту вкрай необхідний ще один виїзд на Київ. Ми виділили кошти на роботи в районі РЕМу. Це буде виїзд на трасу або через транспортну розв’язку, або через світлофор.
До міської ради також звернулася районна рада з проханням допомогти провести капітальний ремонт басейну. Знову-таки — там займаються вишгородські діти, і ми не залишилися осторонь. Ось на ці та інші нагальні проблеми і були виділені на сесії кошти.
— Не можу не задати Вам запитання про повернення землі у комунальну власність та новобудови багатоповерхівок. Тим більше, що ця тема сьогодні — улюблений коник Ваших опонентів.
— Міська рада звернулася по факту крадіжки трьох земельних ділянок у Хотянівці та однієї у Вишгороді до Генеральної прокуратури і Служби безпеки України. Зараз цим питанням займається Києво-Святошинська прокуратура. Передусім ми попрохали накласти арешт на ці ділянки, бо їх можуть швиденько продати. Я сподіваюся, що цю землю нам допоможуть повернути.
Тепер про новобудови. Мабуть, хтось готується вже до виборів і педалює чутки. Жодного дозволу ми не надавали. А ось депутати минулого скликання — надавали. Це наслідки їхнього голосування. І деяким депутатам нинішнього скликання я можу нагадати, як вони голосували раніше. Лише зараз місто отримало повноваження архітектурно-будівельного контролю. За допомогою цієї служби будемо наводити порядок з новобудовами.
— Я чув навіть чутки, що забудовники будуть споруджувати багатоповерхівки в районі будівлі тресту, біля «Енергетика», та на території школи.
— Це нісенітниці. Чутки мабуть пішли від того, що ми звернулися до тресту з нагадуванням сплачувати податок за оренду землі. Ніякого там будівництва не буде, як і на території школи, де земля знаходиться у постійному користуванні цього навчального закладу.
— Скажіть, а є сподівання, що школа «Надія» все ж отримає своє приміщення?
— «Надія» — особливий навчальний заклад. Хоча це і районна школа, все ж вона завжди була під опікою міста. Їй дуже велику увагу приділяв В. О. Решетняк, і я буду так ставитися. Коли ми планували побудувати цю школу на вулиці Шолуденка, окремі громадяни не дозволили це зробити. Все ж у наших задумах є побудова нової школи «Надія» шляхом інвестиційного конкурсу. Але знову на заваді став популізм групи депутатів, які провалили це питання. Якщо це тиск на міського голову — нічого не вийде в них. Складається враження, що деякі депутати діють за принципом: чим гірше — тим краще. Так для чого ви тоді обиралися до міської ради?
Але які б там хто чутки не запускав — життя продовжується. З приходом тепла розпочнуться будівельні роботи на свайному полі, де буде новий дитсадок. Всі технічні умови вже отримано, залишилася телефонізація та інтернет. І знову я хочу нагадати про інвестиції. Зараз у місті налічується 11 будівельних майданчиків, де споруджуються багатоповерхівки. Якби всі вони будувалися через інвестиційні конкурси, то це 3-4 будинки — і новий дитячий садочок. А так десь гроші, можливо, лягли у кишені.
Я думаю, що люди дадуть належну оцінку тим депутатам, які провалюють інвестиційну політику в місті.
— Дякую, до наступної зустрічі!