24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

У планах «гаранта» — приборкання норовливої

Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО – О. БОВА, спеціально для «Вишгорода»

До порядку денного другого засідання чергової 21-ої сесії міськради, яке відбулося 24 лютого, було внесено 25 питань. 23 депутати і міський голова без дебатів додали ще два пункти та взялися до їх розгляду.
Зо два десятки земельних питань стосувалися вишгородців. Одне – дозвіл на оформлення документів на постійне користування міського фізкультурно-спортивного управління земельною ділянкою – зняли з розгляду. Депутати не затвердили проект із землеустрою ТОВ «Оцінювач», не внесли змін до рішення, що стосувалося ТОВ «Електронні інновації» та не надали дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування КП «Координаційний центр з будівництва та земельних питань Вишгородської міської ради».

IMG 2276

Одноголосно підтримали звернення до керівництва держави щодо збільшення медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік (чит. на стор. 1, 8). І так само одноголосно – без жодного заперечення – сприйняли інформацію про те, що проект рішення про внесення змін до Статуту КП «Редакція газети «Вишгород» знято з розгляду.
Враховуючи, що попереднє число газети «Вишгород» №8 від 25.02.2017, як з’ясувалося, дійшло не до всіх, нагадаю, що йшлося про незаконне намагання керівництвом Вишгородської міськради «переписати» Статут видання — протиправну спробу приборкати газету, яка насмілилася повірити в демократію й свободу слова, та не менш протиправну спробу скоротити посаду головного редактора. Однак міські депутати дослухались до висновків незалежних юристів, експертів і журналістів про те, що голосування за незаконні рішення – честі їм не зробить.
До речі, це вже третя за останні півроку спроба втручання в редакційну діяльність, контролю за «інакомислієм» і тотальної цензури з боку міського голови. Здавалось би, після цього засідання можна було б поставити крапку в прикрому «непорозумінні». Проте, на жаль, як показали подальші події, Олексій Момот не розпрощався із намірами перетворити видання в «ручне» і повністю підконтрольне собі. Всупереч усім аргументам він наголосив, що на КП «Редакція газети «Вишгород» все одно очікує реструктуризація, хоча в рамках Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» вона так само є незаконною.
Та коли йдеться про власні ненаситні бажання, то нашому тимчасово обраному керівництву, схоже, не до дотримання законодавства України. На меті – звільнення діючого керівника редакції газети «Вишгород» Марини Кочелісової та призначення нового, більш контрольованого, а також введення нового одноособового органу керівництва підприємством – міського голову, протиправно наділеного як правами засновника, так і організаційно-розпорядчими функціями керівника.
Нагадаємо принагідно депутатам, яким знову належить голосувати, що такі права у міської ради відсутні з 1 січня 2016 року з набуттям чинності нової редакції п. 8 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Ці дії міського посадовця так само грубо суперечать ст. ст. 14, 15, 19, 34 Конституції України, ч. 2 ст. 14 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», ст. 23 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», ст. 5 Закону України «Про інформацію», ст. ст. 23, 78 ГК України та ст. 10 Європейської Конвенції з прав людини.
А п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» прямо забороняє сільським, селищним та міським головам входити до виконавчих чи контрольних органів підприємства або організації, що належать державі чи територіальній громаді.
Щодо ненадходження до читачів восьмого номера газети «Вишгород» до редакції приходили і дзвонили з Шолуденка, 7 кв. 98, просп. Шевченка, 5 кв. 120, просп. Мазепи, 5 кв. 53, просп. Мазепи, 13/9 кв. 15, вул. Хмельницького, 8, Шолуденка, 3, просп. Мазепи, 7, вул. Кургузова, 1-а, корп. 3. На Кургузова, 3-а і 3-б газета з’явилась у поштових скриньках квадратно-гніздовим способом – через під’їзд. Інформували про відсутність газети у поштових скриньках на Кургузова, 4-а та 4-б. На Симоненка, 5 у першому під’їзді мешканці кв. 6 побачили один примірник «Вишгорода» № 8’2017 на вікні, а мешканець кв. 66 (сьомий під’їзд) просив сина купити газету, бо не знайшов її у своїй поштовій скриньці.
Сподіваюсь, нового повторного масового «викрадення з поштових скриньок» номера газети «Вишгород» вже від 04.03.2017 р. не станеться. Принаймні, в це хочеться вірити. Оскільки Вишгород належить до високоосвічених міст і його мешканцям важко повірити в якусь капосну діяльність різних «барабашок» та «домових».