03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Запаліть свічки

Влас. інф.
ФОТО – Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

18 лютого у Вишгороді біля меморіального знаку воїнам-«афганцям» (вул. М. Грушевського, 1) відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках. Після здобуття Україною незалежності наші військові стали учасниками багатьох миротворчих місій. Із 1979 р. по 1989 р. близько 150 тисяч українців пройшли через горнило «Афганської війни»…
Воїни-«афганці», мешканці Вишгорода, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування згадали полеглих в Афганістані, померлих від ран, контузій, травм і хвороб, пропалих безвісти, вшанувавши їх хвилиною мовчання. Вшанували і тих, хто повернувся додому живим, проте з назавжди пораненою душею. (А вже 28 років минуло відтоді, як воїни-інтернаціоналісти залишили Афганістан.) Тисячі з них сьогодні захищають рідну землю на Сході України.
Про все це говорили в. о. голови Вишгородської РДА Вячеслав Савенок, міський голова Олексій Момот, заступник голови районної ради Анатолій Потапенко, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Віктор Ткачук.
До підніжжя меморіального знаку воїнам-«афганцям» лягли живі квіти пам’яті…
* * *
Цього ж дня в РБК «Енергетик» відбувся концерт-реквієм.
Про події «Афганської війни» та долі її героїв нагадав документальний фільм, тему якого продовжив фольклорний ансамбль «Золотий вік» з піснями «Земля важка…», «Я повернусь», солісти Людмила Коваль («Запаліть свічки»), Олександр Біляєв («Плачуть ікони»), Софія Птушко («Ой, верше») та інші виконавці.
«Герої не вмирають!..» – звучало про героїв усіх часів – тих, хто поліг у бойових діях на території інших держав, і тих, хто й сьогодні віддає життя за цілісність нашої держави на Сході України.

IMG 1845   IMG 1891

IMG 1900

IMG 1902

IMG 1905

IMG 2090

IMG 2099

IMG 1836