24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вшанування подвигу Небесної Сотні

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

20 лютого — трагічна дата в новій українській історії, відзначення якої увічнив Указ Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Та не на виконання Указу Президента, а за велінням серця прийшли на площу Тараса Шевченка у Вишгороді молодь і літні люди, влада і громада.
Керівники міста і району — в. о. голови Вишгородської РДА Вячеслав Савенок і голова Вишгородської райради Ростислав Кириченко говорили про третю річницю трагічної загибелі Небесної Сотні, про рани України, які щодня кровоточать на Сході, про те, що Україна була, є і буде — незалежною, суверенною, процівітаючою європейською державою.
«Революція Гідності змінила хід української історії, — сказала секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова. — Набуло нового значення слово «Гідність». Душу й тіло положили хлопці з Небесної Сотні за нашу свободу, за правду, за нас із вами. Ціною власного життя вони довели, що український дух — незламний, український народ — нескорений. Наш із вами святий обов’язок — пам’ятати про подвиг Героїв. Наш святий обов’язок — не зрадити їх. І — кожен на своєму місці — зробити все для того, щоби перемогли добро, правда, свобода і наша держава стала справді правовою, європейською та незалежною».
Депутати і працівники виконкомів міської та районної рад, керівники установ, організацій та підприємств, громадські активісти, військові, волонтери, учні та студенти, мешканці міста і району вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні Ігоря Пехенька, Володимира Кіщука, Володимира Мельнічука та Володимира Кульчицького хвилиною мовчання та поклали квіти до інформаційного стенду подій Революції Гідності, меморіальних дошок (НА ФОТО) і могил Героїв України, які загинули на Майдані Незалежності в дні Революції Гідності.

Image002

Image003

Image004

Image005

Image001