24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Живий музей

Влас. інф.
ФОТО — архів ВІКЗ, спеціально для «Вишгорода»

Доки Будинок Клюкви (вул. Шкільна) ремонтують (чит. «Історичний музей в історичній будівлі» на шп. 9 № 3’2017 газети «Вишгород»), адміністрація та наукові працівники Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) перебралися до приміщення на вул. М. Грушевського, 1. І, попри об’ємну поточну роботу, обговорюють концепції майбутніх експозицій та виставок. Саме цьому було присвячене засідання науково-методичної ради ВІКЗ, яке відбулося 3 лютого ц. р.
Завідувач Музею давньоруського гончарства Оксана Старак-Повякель ознайомила присутніх з концепцією подальшого розвитку музею та тематико-експозиційним планом виставки «Рушники Полісся», зав. відділом археології заповідника, кандидат історичних наук Всеволод Івакін — з тематико-експозиційним планом інтерактивної виставки «Князі та гончарі» (яка скоро з’явиться у… втім, хай це буде сюрпризом для вишгородців).
Також ішлося про тематико-експозиційний план виставки «Київщина на давніх картах XVI — початку XX століть», відкриття якої присвячене 85-річчю утворення Київської області. Із авторським проектом оздоблення Історичного музею ВІКЗ виступив архітектор і художник, почесний громадянин Вишгорода Василь Климик.
Директор заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко розповіла про участь заповідника у міжнародному культурно-просвітницькому проекті «Нас єднає Шевченкове слово». Керівник ВІКЗ чітко окреслила Концепцію наповнення загальної експозиції Історичного музею заповідника. «Музей має бути живим, осередком постійних просвітницько-культурно-митецьких проектів, окрасою славетного Вишгорода», — сказала Влада Литовченко.
До протоколу засідання було внесено зауваження та пропозиції науковців і громадськості. Зокрема, головний редактор газети «Вишгород» Марина Кочелісова (телефон редакції: (04596) 527-25) озвучила побажання вишгородців і мешканців району про наявність у експозиціях розлогих історичних довідок від давніх часів до сьогодення (навчальні і медичні заклади, виробництва та підприємства, храми та Демидівське і Вишгородське диво, відомі особистості, друковані видання Вишгородщини і про Вишгородщину тощо).
Шановна громадо, активісти! Яким ви бачите Вишгородський історико-культурний заповідник? Що вважаєте головним в експозиціях музеїв ВІКЗ? Поділіться своїми думками, будь ласка! Дзвоніть: 050-332-09-90 (Влада Володимирівна). Пишіть: vlada[email protected]

Image002

Image001