29.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Шахрайські схеми – не пройдуть!

Ділянку міської землі було приватизовано — «рішенням» суду — та виставлено на продаж. Але міська рада пильнувала…

Влас. інф.

26 січня відбулася чергова ХХ сесія Вишгородської міської ради VII скликання. На засіданні працювали 32 міські депутати, котрі доповнили порядок денний кількома додатковими питаннями.
Насамперед розглянули проект рішення про звернення міської ради до Служби безпеки та Генеральної прокуратури України, до народного депутата Ярослава Москаленка з приводу повернення в комунальну власність територіальної громади м. Вишгорода земельної ділянки загальною площею 0,30 га. Міський голова Олексій Момот виклав історію питання.

Інвентаризація земельних ділянок на Набережній та на верхній промзоні виявила приватизовану земельну ділянку з кадастровим номером 3221810100:04:218:0100. Підставою для реєстрації права власності на вищевказану земельну ділянку послугувало рішення Апеляційного суду Київської області від 07.04.2016 р. по справі № 359/3544/16-ц (провадження № 22-ц/780/10034/16). Цікаво, що відповідної номеру справи інформації на офіційному веб-порталі «Судова влада» немає, а на запит обласний апеляційний суд листом № 03-16/12/17 від 24.01.2017 р. інформував, що дана справа судом апеляційної інстанції не реєструвалась та не розглядалась.
Оскільки рішення про передачу вищевказаної ділянки у власність міською радою не приймалось, а ділянку вже виставлено на продаж, — реагувати на очевидний «віджим» міської території слід негайно.
Депутати одностайно підтримали міського голову: шахрайські схеми — не пройдуть! І звернулися до правоохоронців з проханням накласти арешт, здійснити перевірку та вжити відповідних заходів реагування з метою повернення цієї ділянки у власність територіальної громади м. Вишгорода.
Далі засідання сесії ішло за порядком денним. Звіти міського голови Олексія Момота та секретаря Вишгородської міської ради VII скликання Тетяни Бражнікової було взято до відома та визнано задовільними (повні тексти див. у соцмережах та чит. на офіційному сайті міськради й у наступному номері газети «Вишгород»). Депутатський корпус ухвалив план роботи ради на поточний 2017-ий рік.
Міський очільник назвав 2016-ий роком проектування, а 2017-ий — роком втілення проектів у життя, конкретно і по-діловому поінформував присутніх про виконання міських програм та окреслив завдання на поточний період. Зокрема, ішлося про виконання бюджету, напрямки збільшення надходжень, благоустрій міста та шляхове господарство, спецтехніку для КП «Управляюча компанія» та «Вишгород-благоустрій», вивезення сміття із приватного сектору, зовнішнє освітлення та енергоефективність, продовження програми «Теплий під’їзд», поточні і капітальні ремонти житлового фонду, дошкільних і позашкільних міських закладів.
Олексій Момот нагадав, що прийом здійснює не лише у середу, а й в інший, вільний від нарад і заходів час, а юрвідділ безкоштовно надає консультації, складає позови і супроводжує в суді малозабезпечених вишгородців.
Мер Вишгорода зупинився на проектах доріг і прибудинкових територій, які вже пройшли експертизу. Інформував, що у місті з’являться ще три парки, два виїзди з міста буде розвантажено третім — на трасу Київ-Овруч, а виїзд з вул. Н. Шолуденка на Петрівці буде обладнано світлофорним вузлом.
На вишгородців чекає добудова корпусів до ДНЗ «Ластівка» і «Чебурашка», фундамент нового дитсадка має з’явитися вже навесні ц. р. Темою дискусії стала інформація про будівництво нового повноцінного корпусу в СШ «Сузір’я». Депутат Інна Шубко, директор НВК «ВРГ «Інтелект» — ЗОШ І ст.» вже вкотре доводила, що цим проблему переповнених шкіл не буде розв’язано. Олексій Момот пояснив, що чинні ДБНи не дозволяють здійснити добудову на територіях ЗОШ № 1 та «Інтелекту», та запевнив, що над вирішенням цього питання міська рада ретельно працює.
Присутні депутати та представники громади в своїх запитаннях і пропозиціях акцентували увагу на пріоритетних напрямках діяльності міської ради, а також побажали подальших успіхів на управлінській ниві.
Пунктом третім порядку денного був проект рішення про створення комунального підприємства Вишгородської міської ради «Муніципальна поліція» та затвердження його статуту. Підстава: зареєстрована електронна петиція та вивчення практики інших міст. Але відсутність чіткої законодавчої бази не дозволила міським депутатам прийняти рішення про міську варту.
На сесії було розглянуто понад три десятки проектів рішень, які стосувалися землекористування у місті. Це договори оренди земельних ділянок, надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення ділянок у власність. Міські депутати також привітали своїх колег — Валентину Парчук, Тамару Войтович і Олексія Ростовського — з днями народження, які припали на січень.