28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про звернення Вишгородської міської ради

Рішення від 23 грудня 2016 р. № 19/6
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Вишгородська міська рада ВИРІШИЛА:
1. Схвалити звернення Вишгородської міської ради до Президента України П. Порошенка, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, Голови Верховної Ради України А. Парубія щодо необхідності вжиття негайних заходів для запобігання виникненню надзвичайної екологічної ситуації у зв’язку з масовими вирубками та знищенням лісів в Україні (додається).
2. Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Прем’єр-міністру України В. Гройсману, Голові Верховної Ради України А. Парубію, народним депутатам України.
3. Звернення опублікувати в газеті «Вишгород», розмістити на інтернет-сторінці Вишгородської міської ради.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань законності, депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету.

Міський голова О. МОМОТ

Додаток

до рішення Вишгородської міської ради

від 23 грудня 2016 № 9/6

Президенту України

П. Порошенку

Прем’єр­міністру України

В. Гройсману

Голові Верховної Ради України

А. Парубію

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Вишгородської міської ради, звертаємося до Президента України П. Порошенка, Прем’єр­міністра України В. Гройсмана, Голови Верховної Ради України А. Парубія з вимогою залишити в силі дію мораторію на експорт необробленої деревини (лісу­кругляка), що встановлений Законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Вишгородська міська рада виступає категорично проти перетворення України на лісовий сировинний придаток. Лише у 2016 році експорт свого лісу заборонили такі країни як Албанія, Молдова, а Норвегія взагалі припинила вирубувати ліси на своїй території, Румунія прирівняла незаконну вирубку лісів до злочину проти національної безпеки.

Ситуація з лісами в Україні наближається до масштабу екологічного лиха. Тому ми вимагаємо вжити негайних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайної екологічної ситуації, загроза якої настала внаслідок масових вирубок та знищення лісів в Україні.

Ми закликаємо припинити незаконний експорт лісу­кругляка, який відбувається під виглядом дрів та інших лісоматеріалів. Для цього необхідно ухвалити зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» та розширити дію мораторію на експорт інших лісоматеріалів, а саме: на експорт паливної та бондарної деревини, що визначені кодами 4401, 4404 УКТЗЕД.

Мова іде не лише про необхідність збереження лісів, але і про збереження робочих місць працівників деревообробної галузі. Запроваджений у 2015 році мораторій на експорт необробленої деревини став поштовхом для розвитку деревообробної галузі. Лише за шість місяців дії такої заборони бюджетні надходження за рахунок податків зросли на 18%, експорт готової продукції з дерева – на 12 %, імпорт обладнання – на 50 млн доларів США. Скасування заборони на експорт лісоматеріалів необроблених негативно позначиться на діяльності цих підприємств, призведе до скорочення робочих місць та зменшення надходжень до бюджетів.

З метою запобігання масових незаконних рубок та знищення лісу ми закликаємо посилити кримінальну відповідальність за такі правопорушення.

Для посилення контролю органами місцевого самоврядування за веденням лісового господарства ми просимо внести відповідні зміни до законодавства, які даватимуть можливість органам місцевого самоврядування погоджувати матеріали лісовпорядкування, а відповідно — й погоджувати місця та способи проведення рубок на їх території на наступні 10 років, а також погоджувати проведення санітарно­оздоровчих заходів на території місцевих рад.

Враховуючи вищевикладене, просимо:

1. Вжити негайних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайної екологічної ситуації, загроза якої настала внаслідок масових вирубок та знищення лісів в Україні.

2. Не допустити скасування мораторію на експорт лісоматеріалів необроблених (кругляка).

3. Запровадити тимчасову заборону строком на 10 років на експорт інших лісоматеріалів, що визначені кодами 4401, 4404 УКТЗЕД.

4. Посилити кримінальну відповідальність за незаконне вирубування та знищення лісу.

5. Розробити та ухвалити необхідні зміни до законодавства, які даватимуть можливість органам місцевого самоврядування погоджувати матеріали лісовпорядкування, погоджувати місця та способи проведення рубок на їх території на наступні 10 років, а також погоджувати проведення санітарно­оздоровчих заходів на території місцевих рад.

Прийнято на сесії Вишгородської

міської ради VII скликання

23 грудня 2016 року

Секретар ради Т. БРАЖНІКОВА