05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Платники податків перерахували 81,3 млн грн

Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області

Заради миру та збереження територіальної  цілісності держави упродовж 2016-го року платники Вишгородської ОДПІ перерахували 81,3 млн грн стратегічного податку, що на 29,1 млн грн більше показників 2015-го року.

Так, у грудні 2016 року до бюджету сплачено 9,4 млн грн. Вишгородська ОДПІ нагадує, що об’єкт оподаткування військовим збором визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і низка інших. Зокрема – це орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо. Цього року доходи фізичних осіб теж оподатковуються військовим збором. Ставка військового збору становить 1,5%.

Звертаємо увагу, що лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є платниками військового збору.

За порушення правил нарахування, утримання та сплати податків у джерела виплати передбачено накладення штрафу у розмірі  від 25 до 75 відсотків суми податку, щo підлягає нарахуванню тa/або сплаті дo бюджету.