03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

ГРОМАДА Гори — ПРОТИ

Микола КРАВЧЕНКО, депутат 20-го мажоритарного округу

У жовтні 2016 р., на засіданні XVII сесії міськради VII скликання було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність під ОСГ на вул. М. Ватутіна учаснику АТО Олександру Литвину. Із зауваженням, що всі спірні питання з мешканцями Гори він вирішить.

Спірних питань — чимало. По-перше, ні за Генеральним планом Вишгорода 2011 р., ні за планом зонування міста 2016 р. ця ділянка не підлягає навіть садибній забудові (а саме мріями про власний будинок О. Литвин поділився на вищезазначеній сесії). Ці землі постійно використовуються мешканцями і гостями м. Вишгорода як рекреаційні — для відпочинку, спорту, весіль, як оглядовий майданчик тощо.
По-друге, це практично єдиний вихід до Київського водосховища, а ділянка, на яку накинув оком О. Литвин, розташована на землях історико-культурного призначення в зоні охоронюваного ландшафту.
І головне: на засіданні 17-ї сесії О. Литвин указав на будівництва в охоронній зоні, які давно вже мають занепокоїти громаду. Так от: громада Гори як раз і непокоїться, аби одного чудового ранку всі охоронні зони разом із багатоповерховим «об’єктом» (чи об’єктами) не з’їхали у Київське «море» — за компанію з нашими садибами.
Мешканці Гори написали заяву на ім’я Вишгородського міського голови, в якій нагадують міським депутатам, що вони є представниками територіальної громади Вишгорода. А територіальна громада міста в особі 61 мешканця вул. Межигірського Спаса, М. Ватутіна, С. Палія ПРОТИ затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Ватутіна у власність О. В. Литвину.
Ми всі з повагою ставимося до захисників нашої держави на Сході України. Але ж хочемо нагадати, що на останній сесії міськради було виділено ділянки для воїнів АТО в іншому місці Вишгорода, тож це питання можна вирішити, не зачіпаючи інтереси жителів Гори, серед яких учасники АТО Сергій Кравченко, Євген Харченко, Микола Школьний та Олена Єрмакова (мати загиблого в АТО мешканця Гори Євгена Єрмакова).
Від імені своїх виборців я звертався до міського голови Олексія Момота — і він обіцяв не йти проти волі людей. Звертаюсь і до міських депутатів: «Підтримайте волю народу!»