28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Ми українці — і бути інакше не може

DSC04350

Галина МАКАРЕНКО
ФОТО — автор, спеціально для «Вишгорода»

У Вишгородській центральній районній бібліотеці вже традиційно кілька років поспіль у День Святого Андрія відбуваються Андріївські вечорниці, започатковані Вишгородським територіальним центром соціального обслуговування та бібліотекою.

Цього року також зібралось у читальній залі бібліотеки чимало небайдужих до української пісні та українських традицій. Зібрались як дружна велика родина, щоб поспілкуватися душевно, поспівати чудових українських пісень, взяти участь у різноманітних конкурсах. А згадати чудові українські традиції новорічно-різдвяного святкування допомагали ведучі, працівники бібліотеки Галина Дмитренко та Ольга Будко – у них знайшлося що розповісти присутнім, починаючи днем Святої Катерини і закінчуючи Водохрещем. Чимало цікавих історій, приказок, загадок, картинок обрядового дійства, особливо тих, що пов’язані з Андріївськими вечорницями.

До речі, цікаву інформацію про українські традиції Різдва, Нового року та інших народних свят учасники заходу могли почерпнути і зі спеціально оформленої виставки «Глибоке коріння традицій». Вони, ці традиції, неможливі без передання з покоління в покоління. Як ми це можемо зробити? Словом, піснею.

Щодо українського слова й української мови, наголосила керівник духовно-просвітницького центру «Спадщина», радник голови Київської КОДА Степанія Сідляр,  то навіть добре володіючи українською мовою, ми маємо поглиблювати свої знання, удосконалювати їх. Бо тільки той народ, який у всіх сферах життя використовує рідну мову, є справді нацією. І приємно, що сьогодні при бібліотеці діють курси української мови, які дають таку можливість вдосконалювати знання.

А про пісню на нинішньому святі чи не найкраще могли сказати учасники фольклорного колективу «Золотий вік», що працює при Вишгородському територіальному центрі та Вишгородському районному Будинку культури. Піснею, звичайно ж. І вони запалили зал своєю душевною енергією, змушували сміятись і хвилюватись до сліз, співати разом з ними. Заключним акордом свята стала їх пісня «Ми — українці! Доля в нас така!». Перефразовуючи чи розшифровуючи слова пісні, можна змалювати портрет справжнього українця: «Я — українець! А це значить, що я ніколи не здаюсь, мені не страшні проблеми і негаразди! Я радію кожному дню, який прожив на своїй рідній землі!»

«Такі заходи нашому колективу надзвичайно приємно організовувати, — коментує подію директор Вишгородського територіального центру Наталія Рудько. — Бо докладаємо і свою частинку у збереження та продовження українських народних традицій».

Нинішні Андріївські вечорниці, як тепла зустріч у гарній родині, збагатили усіх душевним теплом, позитивом, без якого неможливо триматись у сьогоднішньому складному сьогоденні.