28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Як оподатковується майно, що надається в оренду

Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області

Надання в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу. Надання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою-підприємцем. Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна визначаються статтями 170 та 172 Податкового кодексу України.

Таким чином, орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, щокварталу впродовж 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% — у 2016 році та військовий збір за ставкою 1,5% із суми отриманого доходу.

Зауважимо, що сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.