28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Мій навчальний заклад – моє місто

Надія КИСЛЯК,
заступник директора з науково-методичної роботи

До гуманітарного проекту «ІнтерКрок-2016: Мій навчальний заклад – моє місто», розробленого освітянами Дніпропетровщини, цього року долучився навчально-виховний комплекс «Вишгородська районна гімназія «Інтелект» – ЗОШ І ст.». І ось 28 -30 листопада делегацію із м. Покрова (що на півдні від обласного центру Дніпро, у степовій зоні, у басейні річок Базавлук, Солона та Каховського водосховища) приймали у себе вчителі та гімназисти «Інтелекту».

29 листопада було насиченим днем. О восьмій – презентація гімназії, яку підготували для гостей директор гімназії Інна Шубко й педагоги-організатори Світлана Бельченко та Ірина Радченко; далі – створення спільної картини-натюрморту. А допомагали в цьому учням художниці Ксенія Ковальова та Леся Максимова. Школярі за допомогою пензля й акварелі втілити у життя своє прагнення до творчості.
Гімназисти на чолі з учителем Вірою Василенко підготували для покровчан розповідь про Вишгород, його історію та сучасність, підприємства, заклади й установи, людей і пам’ятки. Екскурсію розпочали з пл. Т. Шевченка біля адмінбудинку. Школярі поклали квіти до стенду Пам’яті Героїв Небесної сотні та Революції Гідності, а також до Пам’ятника жертвам голодоморів, побували біля пам’ятного знаку Никифору Шолуденку, стели визволителям Вишгорода у 1943 р., пам’ятників воїнам-інтернаціоналістам і «чорнобильцям», в Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника, на Київській ГАЕС.
Багато нового дізналися діти про історію Вишгорода та легендарних святих під час відвідин храму свв. Бориса і Гліба й спілкування із настоятелем храму протоієреєм Димитрієм Денисенком. Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» у Нових Петрівцях вразив своїми експозиціями та експонатами, а емоційна екскурсія директора музею Івана Вікована не залишила байдужим нікого. Також школярі побували у Демидівському зоопарку «12 місяців» (таку можливість їм надали депутат районної ради Ірина Побідаш та власник зоопарку Михайло Пінчук).
Цікавою була зустріч у Вишгородській міській раді. У дуже невимушеній атмосфері і діти, і дорослі (мер Олексій Момот, секретар міської ради Тетяна Бражникова, заступник голови Вишгородської РДА Марина Мельник, вчителі гімназії, представники депутатського конкурсу, працівники міськради) знайомилися, вчилися спілкуватися, говорили про своє місто, родини, навчальні заклади. Молодь, не обтяжена штампами, мала чимало нових ідей щодо місцевого самоврядування та своє бачення перспектив. Юні покрівчани запросили Олексія Момота відвідати їхнє місто, на що мер із задоволенням погодився.
Адміністрація гімназії подякувала меру Вишгорода Олексію Момоту за підтримку; батькам учнів та своїм колегам, які гостинно запросили у свої оселі гостей, і зробили все, щоб їм було комфортно й затишно.
30 листопада школярі з Вишгорода та Покрова разом відвідали історичні місця Києва.
Зустріч, знайомство, співпраця відбулися. Найголовніше, що всі разом зрозуміли: тепло справжнього людського спілкування, щирість та доброту не заміниш нічим.