08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

СВОБОДА, ГІДНІСТЬ і МИР

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород», Ольга ДУМАНСЬКА, спеціально для «Вишгорода»

День Свободи відзначався в Україні 22 листопада — з 2005-го (з Помаранчевої революції) по 2011-ий. І. мабуть, символічно, що саме 21 листопада 2013-го розпочались протести активістів проти дій тодішнього Уряду й Президента. Народ України обрав свій шлях — до СВОБОДИ і ГІДНОСТІ.
12-ту річницю Майдану 2004-го та третю річницю Євромайдану 2013-го відзначали у Вишгороді 21 листопада ц. р. Біля адмінбудинку на пл. Т. Шевченка зібралися керівництво міста і району, представники політичних партій, установ, підприємств і організацій, активна громадськість.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув, виборюючи свободу і незалежність України. Випробуванням на міцність — чи може Україна бути державою — назвав нинішні трагічні події на Сході країни в. о. голови Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок. «Українська нація — непереможна. Справедливість — восторжествує!» — продовжив його слова голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко.
Покладаючи квіти біля інформаційного стенду подій Революції Гідності та вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, міський голова Олексій Момот закликав владу міста і району частіше дивитися в очі нашим землякам (на фотографіях стенду — ред.), присутніх на мітингу — бути гідними тих, хто загинув не за партії, а за напрямок, який обрала наша держава, та побажав усім Божого благословення, миру, світлих днів і спокою на нашій землі.
Стримано-урочисто громадськість вирушила до пам’ятної дошки герою Небесної Сотні Ігорю Пехеньку — до буд. 6 на вул. В. Симоненка, де він жив. Низько вклонилась матері Ігоря — Надії Пехенько — директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. Згадали загиблих на Євромайдані Володимира Кульчицького (киянин, похований у с. Нові Петрівці), Володимира Мельничука (похований у м. Вишгороді), димерчанина Володимира Кіщука (меморіальну дошку на його честь встановлено на території Димерської гімназії) та інших — тих, хто загинув на Сході України — за перемогу правди над несправедливістю.
Скорботно схилили голови побратими-фронтовики і старшокласники вишгородських шкіл — це їм будувати майбутнє України, свободу, гідність і мир, аби нас ніколи не торкалося чорне крило війни.

Image002

Image003

Image004

Image005

Image006

Image007

Image008

Image001