05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Деформація, війна, походи

Марина КОЧЕЛІСОВА

Теми минулого тижня — можна сказати, з перчиком і стосуються практично кожного вишгородця. Дехто із смаком розжовує «смажені» факти, хтось занепокоєний, комусь — байдуже, та із уст в уста міською громадою перекочуються три міські новини.

1. Тріщина чи шов
У СШ « Сузір’я» не вгамовуються пристрасті. Активні батьки учнів цього навчального закладу освоюють уже третю за останні два місяці сферу — після коштів і охорони настала черга стану будівлі. По соцмережах розлетілось фото з тріщиною у стіні і, феєрверком, — коментарі: від звичних «ніхтонічогонеробить» до панічних «чиможнатутперебуватидітям» і глобальних «цевсечерезбудівництвобагатоповерхівок».
За джерелами з адмінбудинку (батьки учнів «Сузір’я» таку інформацію підтверджують): фасади школи мали утеплювати, на виході — проектний кошторис, замовлений районним відділом освіти, і от під час чергового обстеження новопризначений директор Тетяна Волотовська виявила густо зафарбовану дощечку, що затуляла тріщину в стіні. (До речі, з’ясувалося, що попередній директор Світлана Лозицька піднімала це питання кілька років поспіль.)
По гарячих слідах Вишгородський міський голова Олексій Момот, заступник голови Вишгородської райдержадміністрації Марина Мельник, головний районний архітектор Дмитро Ликов, начальник районного відділу освіти Тетяна Фороща та новий директор зустрілися з батьками учнів на загальношкільних батьківських зборах.
Місцеві владні структури звернулись до експертів. Водночас готуються документи на чергову сесію райради – щодо виділення коштів на поточний чи капітальний ремонт. Який саме — покажуть результати експертизи.
За актом візуального огляду конструкцій школи від 16.11.2016 р. (експерт з технічного обстеження ТОВ «Медінжсервіс» Н. Клочана): 4-поверхова будівля з підвалом складається з центральної частини та чотирьох блоків, у місцях примикання виконані влаштовані деформаційні шви як вентиляційні канали; виявлені дефекти мають конструктивний характер і не несуть загрози для стійкості несучих конструкцій будівлі; повні висновки будуть надані після детального інструментального обстеження конструкцій будинку; рекомендовано: встановити маяки на тріщини і вести спостереження за ними.
2. Війни за маршрут
У вівторок, 15 листопада, автобус № 1 по м. Вишгороду не курсував, його відновили лише у середу, 16 листопада 2016 р.
«Люди знову стали заручниками конфлікту двох перевізників, — коментує ситуацію заступник міського голови Трохим Іванов. — «АТАСС» стверджує, що водії бояться виїздити на маршрут, бо на них здійснюють тиск якісь «спортсмени».
Тендер на обслуговування цього внутрішньоміського маршруту виграло ТОВ «АТАСС-Бориспіль» (див. протокол конкурсного комітету Вишгородської міської ради з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування від 27.10.2016), і 28 жовтня укладено договір на три роки, до 28.10.2019. Фактично це — навантаження до основного маршруту № 397 «м. Київ, ст. м. «Героїв Дніпра» — м. Вишгород»: компенсації за «пільговиків» із міського бюджету складають тисяч із 20 у місяць, а проїзд — 2 грн.
А тепер знову почалися «війни за маршрут», у яких страждає насамперед пасажир».
Нагадаємо читачам, що в листопаді минулого року Київська ОДА рішенням конкурсного комітету щодо тендерів на пасажирські перевезення на автобусних маршрутах загального користування: 1) не допустила ТОВ «Авто-Лайн» до конкурсу на маршруті № 397 «Вишгород — Київ, АС «Полісся»; 2) визнала переможцем ПАТ «АТАС «Славутич-Бориспіль»; 3) уклала з ним договір на обслуговування цього маршруту.
За рік були і розбірки на Героїв Дніпра (причому — в автобусах не лише маршруту № 397), і робочі зустрічі з перевізниками у Вишгородській РДА, і громадські слухання за участю представників Київської ОДА. ТОВ «Авто-Лайн» звернулося до Господарського суду, який скасував рішення тендерного комітету в частині договору з «АТАС «Славутич-Бориспіль». Це ПАТ, що вже здійснювало перевезення на маршруті № 397, подало на апеляцію — і рішення Господарського суду не вступило в силу.
У свою чергу, подало на апеляцію і ТОВ «Авто-Лайн». І от рішення Київського апеляційного господарського суду від 24 жовтня 2016 року по справі № 910/2036/16 (Посилання на постанову: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62292376):
1) скасувати договір з ПАТ «АТАС «Славутич-Бориспіль»; 2) припинити розпорядження КОДА про визначення його переможцем; 3) постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого господарського суду України через суд апеляційної інстанції впродовж 20 днів.
Відтак, від 24 жовтня ц. р. — за договором між КОДА та ТОВ «Авто-Лайн» на 2014-2019 рр., який є чинним (його рішенням Адміністративного суду у листопаді 2015 р. НЕ було скасовано) — на маршруті № 397 знову новий перевізник (вірніше, старий знайомий; і є вірогідність, що возитиме більше «пільговиків»). Та пасажирам від того не легше. За словами директора ТОВ «Авто-Лайн» Олександра Балуєва (і це підтверджують вишгородці), великим автобусам цього підприємства перегороджують шлях до зупинки на Героїв Дніпра у Києві маршрутки «вже незаконного конкурента». А виїзд із зупинки — блокують «спортивні молодики».
Керівництво ПАТ «АТАС «Славутич-Бориспіль» відмовляється виконувати рішення Господарського суду. Знову — заяви до Оболонського райвідділу поліції. Знову люди з острахом чекають автобусів, які хочуть — зупиняються на зупинках, не хочуть — минають гурти змерзлих пасажирів.
Та це не єдиний транспортний «вузол» у районі. Газета «Вишгород» уже писала про те, що водії маршруту № 355 «Київ — с. Лісовичі» (перевізник — АТН) до Вишгорода заїжджають, що називається, за настроєм.
Цитуємо директора КП «Редакція газети «Вишгород» Володимира Ткача, мешканця с. Демидів: «На Димерській трасі сідаю у «зоопарківський» бусик. Запитую у водія, о котрій годині він проходить через Вишгород. Шофер стинає плечима: «Не знаю». Кажу: «То дайте телефон диспетчера, я сам дізнаюсь». Відповідь приголомшлива: «А диспетчер нам сам дзвонить, коли йому треба»… Отже, кінців не знайдеш».
Хотілося б почути коментар і від Київської ОДА.
3. Хрестові походи
Вірніше — походи червонохресні. Саме так можна назвати звернення пенсіонерів щодо центру медико-соціальної допомоги (МСД) Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста України. Розташовані за адресою: м. Вишгород, вул. В. Симоненка, 5 денний стаціонар, банк прокату та допомоги одягом, взуттям, іншими речами відвідують мінімум 50 осіб (погорільці, вимушені переселенці, малозабезпечені тощо): щодня — із понеділка по четвер із 9-ої до 16-ої /у п’ятницю — до 15-ої години/, тел: 04596-526-38.
Пенсіонери, що взяли в облогу редакцію газети «Вишгород» та кабінети адмінбудинку, стверджують: приміщення Центру МСД обміряють працівники БТІ, значить — його хочуть забрати: чи то приватизувати, чи то зробити там гуртожиток для медиків. Старі люди гірко плачуть: «А куди ж подітися нам? До лікарні взимку, в ожеледицю та холод, не піднятися, а до червонохресного центру нам легко і зручно дійти.
Тут виміряють артеріальний тиск і цукор у крові, зроблять лікувальний масаж чи магнітотерапію, укол чи крапельницю за призначенням лікаря, підтримають хребет на масажному ліжку «нуга-бест», суглоби і ступні на «подвійному серці», «лікарі суглобів» і «чобітку» (5 програм!). Тут проходять цікаві зустрічі та майстер-класи, школа надання першої медичної допомоги, доглядання за важкими хворими та багато інших корисних для людей заходів.
Тут нас привітно зустрічають, розрадять добрим словом і допоможуть. Тут можна випрати білизну лежачих хворих, взяти напрокат пересувні крісло чи туалет (з нашими пенсіями нових не купити). Із понеділка по п’ятницю 20 гарячих обідів самотнім вишгородцям розносять працівники Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста України (а по району на обліку таких — 300).
Що ж виходить: попередники відкривали, а нинішня влада закриває такі центри? Хочете нас знищити? Ми вже бачимо «державну» політику: «Хороший пенсіонер — мертвий пенсіонер».
Тотальна комунальна інвентаризація
Ми звернулись до очільника Фонду комунального майна району Юрія Деркача — і він пояснив, що жодних офіційних заяв від Вишгородської ЦРЛ (балансоутримувача приміщення на вул. В. Симоненка, 5 у Вишгороді, де розташований центр МСД ВРО ТЧХУ) не надходило. Принагідно нагадав, що інвентаризацію нерухомого майна проводять по всьому району усі без винятку комунальні підприємства, організації, заклади, установи (серед них і ВЦРЛ), оформлюють документи на землю і споруди/приміщення за вимогами чинного законодавства.
Юрій Деркач виступає за приведення усієї документації комунальних підприємств, закладів і установ району до норм чинного законодавства та, зокрема, інформував редакцію, що головний лікар ВЦРЛ Іван Клюзко та очільник сімейних лікарів району Оксана Морозова вже надали переліки медичних установ/підприємств, які є у районній комунальній власності, — для інвентаризації.
У районних масштабах
Головний районний лікар Іван Клюзко, звісно, міркує масштабами Вишгородщини, а, враховуючи медичну реформу та децентралізацію, стан справ на медичних теренах району потребує ретельного опрацювання. Документального оформлення потребують не лише приміщення у Вишгороді. Медичні заклади по району за попередні роки то утримували за рахунок місцевих громад, то з’єднували, то відкривали-закривали. Нині — чергова спроба по-господарськи систематизувати, а головне — зберегти наявне.
Далі — чит. у наступному номері