03.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Посади дерево миру

2

Влас. інф.
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»,
Василь КАРПЕНКО, спеціально для «Вишгорода»

З нагоди Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів 5 листопада ц. р. біля собору Вишгородської Богородиці УГКЦ саджали фруктові і хвойні дерева — символ нового життя.
Цілу алею висадили (і плекатимуть надалі) діти, які дають нам надію на гідне майбутнє, — пластуни. Їх радо вітав голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, який у цей день відзначав свій день народження і щиро поділився з присутніми заповітним: будинки, мовляв, зводив, двох синів виховує, а от дерево саджає вперше.
Інші батьки теж по-справжньому стали взірцем для своїх дітей: народний депутат Ярослав Москаленко (до речі, він входить до складу Екологічного комітету Верховної Ради України), міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, в. о. голови Вишгородської райдержадміністрації В’ячеслав Савенок, його заступник Марина Мельник, Вишгородський міський голова Олексій Момот (Екологія душі — це коли проростає зерно добрих справ), секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова, працівники Вишгородського історико-культурного заповідника, вишгородці… слава Богу, що людей об’єднує бажання зберегти планету — оце справжній патріотизм!
Мета безстрокової акції — привернути увагу суспільства до жахливих соціально-екологічних наслідків війни на Сході України, до завданої шкоди природним ресурсам. Координатор акції у Вишгороді — парох собору Вишгородської Богородиці о. Тарас Валах, активними учасниками озеленення території навколо собору стали віряни — громада УГКЦ, керівник Бюро УГКЦ з питань екології Володимир Шеремета.
А почалася акція «Посади дерево миру» — як і кожна добра справа — з Божественної літургії, яку проводив єпископ-помічник Київського протосинкела Київської Архиєпархії УГКЦ Кир Йосип (Мілян). Владика Йосип власноруч посадив ялинку біля собору, аби тішила око і наповнювала чистим повітрям легені вірян та навівала чисті помисли по дорозі до церкви.
Вишгородці і гості нашого міста навперейми розбирали лопати та вкорінювали саджанці — з гарним настроєм і добрими побажаннями. Ця по-справжньому чудова акція продемонструвала і єдність різних конфесій: дерева біля церкви дружно саджали православні, греко-католики і католики (зокрема — «Лицарі Колумба»), навіть мусульмани (до речі, заступник Муфтія — керівник інформаційного відділу Духовного управління мусульман України — чудово спілкується українською). По роботі на всіх учасників чекали гарячі кава та чай із печивом і церковно-екологічний календар на 2017 рік — з датами та молитвами о Богородиці за збереження Божого створіння.
Миру всім нам! Миру тобі, Україно! Акція «Посади дерево миру» таки стала безстроковою — упродовж наступного робочого тижня дерева — магнолії, кедрові сосни і смереки — висаджували у дитячому парку на пл. Т. Шевченка у Вишгороді, на Галявині казок у сквері на вул. Шкільній, на території гімназії «Інтелект».
Тож далі — буде
(чит. у наступних номерах газети «Вишгород»)

002

003

004

005

006

007

008

009

010

001