05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Міські школи: реконструкція і побудова за рахунок місцевих бюджетів

Міські школи: реконструкція і побудова за рахунок місцевих бюджетів

Марина МЕЛЬНИК,
заступник голови Вишгородської РДА із соціальних і гуманітарних питань

Одна з нагальних проблем міста — дефіцит місць у навчальних закладах Вишгорода. І не лише у дошкільних, а й у загальноосвітніх шкільних. Особливо це стосується початкових класів: так, станом на п’яте вересня 2016-го до усіх шкіл перші класи вже набрані на два роки наперед. І — сумна традиція: друго- і третьокласники навчаються у другу зміну.
Саме проблемі перенаповнення шкіл була присвячена робоча нарада, що відбулася днями у виконуючого обов’язки голови Вишгородської районної державної адміністрації В’ячеслава Савенка. І оскільки питання це стосується не лише міста, на нараді були присутні я — як посадова особа, що займається соціальними питаннями у районі, голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко, Вишгородський міський голова Олексій Момот, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Вишгородської РДА Дмитро Ликов та начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Фороща.
Керівництво району та міста знає, що дітей шкільного віку значно більше, ніж місць для їх навчання. Та ми добре розуміємо: ідеться про молодь Вишгородщини, яка згодом візьме відповідальність не лише за себе, а й за попередні та майбутні покоління (школа — це місце, де юний українець отримує знання і формується як громадянин держави). Крім того, конкурентоспроможність міста й району напряму залежить і від якості освіти його мешканців.
Враховуючи численні побажання громадськості, спілкування з директорами шкіл, на завдання керівників місцевої влади — працівники районної та міської архітектури неодноразово виїздили на обстеження будівель і територій існуючих шкіл — для вивчення питання реконструкції.
На спільній міськрайонній нараді обговорювалися варіанти добудови трьох загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Так, біля ЗОШ № 1 можна збудувати дво-триповерхове приміщення навчально-виробничого комплексу (НВК) «Загальноосвітня школа І ст. — підготовчі групи ДНЗ «Ластівка», у якому буде місце і для 1-4-х класів, і для підготовчих дошкільних груп із спальнями, і для актової зали першої школи.
До НВК «Гімназія «Інтелект» — школа І ст.» можна прибудувати від теплиці приміщення для початкової школи на 500-600 учнів. Це вирішить питання з початковою освітою для всього міста на кілька років.
Врешті, територія СШ «Сузір’я» дозволяє збудувати поряд із уже існуючою школою ще один сучасний загальноосвітній шкільний навчальний заклад на 800-1200 учнів і дитсадок на кілька сотень місць (із молодшими, середніми і підготовчими групами). Зсунулось би із місця і питання з приміщенням для Технічного ліцею та районної школи «Надія» для дітей із особливими потребами.
Звісно, кращі результати — у співпраці. Тож у підсумку наради вирішили: місто виділить кошти на проекти; а реконструкція шкіл тощо здійснюватиметься за спільною — міськрайонною — програмою.
Питання виділення коштів на проектно-кошторисну документацію для визначення параметрів реконструкції — за результатами містобудівного моніторингу та архітектурного аналізу вищезазначених об’єктів (міських шкіл) — буде винесено на розгляд найближчої сесії міської ради.