28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Глас народний

Марина КОЧЕЛІСОВА

21-ий день народження газети «Вишгород» надав привід іще раз замислитись над тим, для чого суспільству потрібні засоби масової інформації взагалі і наша міська газета зокрема.
Громадяни за давньою звичкою пишуть, дзвонять, приходять у редакцію газети «Вишгород» — із своїми проблемами, болями і недугами. Не покривлю душею, коли скажу: чимало що не виходить на газетні сторінки, бо вирішується по телефону; на звернення газети «Вишгород» реагують оперативно — і це найкраще в світі застосування «телефонного права» на користь людини.

Публікації в газеті формують громадську думку в місті і районі та наштовхують відповідальних осіб на конструктивні дії, тому що міцно закарбовуються у свідомості і підсвідомості читачів. Прикладів тому — чимало: так, завдяки й нашим публікаціям зрушив з місця заіржавілий потяг під назвою «Дитсадок».
Ми друкували різні пропозиції з цього питання — добудови існуючих дошкільних навчальних закладів міста, об’єднання дошкільних підготовчих груп і початкової школи на різних майданчиках: біля Вишгородської ЗОШ № 1, біля НВК «Гімназія «Інтелект» — ЗОШ І ст.», зведення потужного загальноосвітнього та дошкільного закладів поряд із СШ «Сузір’я». Ці та інші варіанти вже обговорюються владою усіх рівнів, і сподіваємось: потяг «Школа» рушить по місту вже по нових рейках і розв’яже гостру проблему переповненості класів у шкільних закладах.
Головне наше завдання — інформувати читачів про те, що відбувається на теренах міста, знайомити з найближчими планами влади і майбутніми перспективами. Міський депутатський корпус на чолі із мером Олексієм Момотом готує ще чимало нових проектів. І прислухається до слушних пропозицій і зауважень, найкращі з яких втілюються в життя.
Вишгород — місто, де кожен другий знає кожного першого. Тож чимало тем журналісти редакції отримують буквально на вулицях, по дорозі до редакції чи на інтерв’ю з міським головою. Газета «Вишгород» надає можливість на своїх сторінках висловити різні думки. Нагадаю, гасло нашого тижневика «Читай і пиши про своє місто», а найпопулярніші серед вишгородців рубрики «Гайд-парк» і «Глас народний».
Вишгородці, що із вдячністю сприйняли минулорічну і цьогорічну міську програму «Теплий під’їзд», запропонували розробити ще одну — з енергозбереження. Навесні 2017-го Україну чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію. Тож двозонні прилади обліку електроенергії як ніколи актуальні.
Параметризують і встановлюють їх фахівці районного підрозділу ПАТ «Київобленерго» безкоштовно, але треба сплатити вартість двотарифного лічильника, який пропонує Вишгородський РП, або придбати його особисто. Люди вважають, що доцільно об’єднати зусилля громади і влади, тобто виділити кошти з міського бюджету на оплату хоча б половини вартості лічильника.
Отакий глас народний у свій день народження газети почула редакція. І це найкращий подарунок для нас — свідомість та відповідальність громадян, які по-господарськи ставляться до рідного міста. Значить — недарма працюємо.