08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Обстежся – не дай раку шанс!

Тетяна БРАЖНІКОВА, депутат Вишгородської міської ради

Майбутнє нації – це її діти. Здорові діти – вигодувані материнським молоком, яке закладає імунітет людини з перших днів її життя. Ось чому так важливо, аби мама була здорова. Ось чому таку увагу приділяють профілактичним оглядам молочної залози.

Втручання людини в екологію, шалений ритм життя, перевантаження і стреси призводять до недуг, які ставлять під загрозу саме існування людства. Серцево-судинні захворювання, СНІД і туберкульоз уже давно запросили до своєї сумнозвісної компанії рак молочної залози. На жаль, усі вони поширені й у нашій державі.
Проблема раку молочної залози є надзвичайно гострою та актуальною для України. Єдиний вихід на шляху її вирішення – це рання профілактика та діагностика. Та українки зазвичай опікуються здоров’ям родини, забуваючи про себе. Саме тому ми з колегами по фракції у міській раді, не вагаючись, підхопили ініціативу виїзних медичних обстежень жінок.
Минулого тижня — за підтримки народного депутата України, заступника голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ірини Сисоєнко — ми провели захід, приурочений до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози (20 жовтня). Керівництво ПАТ «Укргідроенерго» та філії «Каскад Київських ГЕС та ГАЕС» надали можливість провести на цих підприємствах безоплатні медобстеження жінок лікарем-мамологом та лікарем УЗД, за що їм особлива подяка.
Перед тим, як розпочати обстеження, лікар-онкогематолог, лікар-генетик Сергій Клименко із ДУ «Науковий центр радіаційної медицини АМН України» прочитав лекцію щодо попередження хвороби та її діагностування на ранньому етапі. Він поінформував жінок про методи діагностування раку молочної залози, способи його виявлення і методи лікування.
Ось що каже одна з них — Наталія Боровик, спеціаліст департаменту залучення міжнародних інвестицій та супроводження проектів ПАТ «Укргідроенерго»: «Хто з наших жінок ходить на профілактичні обстеження до лікарні?.. Нам усе ніколи – то одне, то інше…
Та — спасибі організаторам — лікарі приїхали до нас. Мене особливо зацікавила лекція, що нам прочитали перед початком діагностики та обстеження лікарями. Головне, що я запам’ятала: рак — це не вирок, а профілактика — запорука успіху боротьби з ним».
Відгуки про захід і слова подяки переконали нас у необхідності та нагальності такої ініціативи — і ми вже плануємо її продовження.