27.11.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

На сесії тушками «засівали»

1

Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО — Андрій МАКСІМОВ, «Вишгород»

Доходи і видатки міського бюджету за перше півріччя. Положення про громадські слухання та Порядок проведення громадських обговорень щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Земельні ділянки для учасників АТО. Кошти на опалення в приміщенні міської спорт-
школи. Комунальна власність на об’єкти інженерної інфраструктури.
Ці та іще із сотню питань розглянули 34 (відсутній — Олександр Семенов) обранці міської громади на засіданні чергової 17 сесії міськради. Вона тривала цілий робочий день із кількома перервами та розпочалася досить мирно.
Так, було оголошено про створення депутатської групи «Єдність», до якої увійшли 10 міських депутатів: Сергій Жадан, Дмитро Корнійчук, Тамара Войтович, Ганна Булгакова, Анатолій Шока, Богдан Руденок, Олена та Володимир Лісогори, Микола Кравченко, Юрій Попов. Було знято з розгляду: за заявою О. Завальнюка — п. 48 порядку денного, за рекомендацією профільної комісії — п. 8 (затвердження Статуту КП «Редакція газети «Вишгород» у новій редакції).
«Із голосу» Олександра Баланюка депутати доповнили порядок денний питанням про переспрямування коштів на опалення приміщення міської дитячо-юнацької спорт-
школи (надалі цей проект депутати підтримали). А також надали слово голові житлового кооперативу з вул. Ю. Кургузова, 4-а (Марина Лебідь запитувала: коли у квартирах буде тепло, а прилади обліку споживання газу встановлять там, де їх немає; зачепила й транспортну тему — стан автобусів та відповідальність перевізника).
За пропозицією заступника мера Олексія Рачинського першим із земельних питань розглянули п. 32 порядку денного (надання земельної ділянки на Горі учаснику АТО Олександру Литвину). Розмовляли емоційно. Депутат цього округу Микола Кравченко наполягав: треба залишити корінним мешканцям Вишгорода хоч один вихід до «моря». О. Литвин накреслив координати і доводив, що ця ділянка закінчується крутим обривом і не зачіпає інтересів навколишніх мешканців. Принагідно вказав на будівництва в охоронній зоні, котрі давно вже мають занепокоїти громаду.
Зауваживши, що із громадою Гори О. Литвин може зустрітися у процесі оформлення ділянки, депутати надали йому дозвіл на оформлення проекту. Також було затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у с/т «Лісова поляна» ще кільком учасникам АТО.
Мирну ноту внесла подяка представника громадської організації «Воїн АТО» депутату Олексію Черняхівському, завдяки якому була розроблена районна програма, за якою, зокрема, учасники АТО забезпечуватимуться медикаментами (чит. на стор. 4 «Захиснику захисників України Олексію Черняхівському»).
Ще кілька земельних питань викликали бухливе обговорення. Врахувавши заяву мешканців про облаштування зеленої зони, сесія не надала згоди на зміну цільового призначення ділянки площею вісім соток поміж будинками Кургузова, 2 і Київська, 20 та рекомендувала жителям цих будинків звернутися до суду.
Проект землеустрою щодо відведення семи з половиною соток поміж буд. 3-а і 3-б на вул. Дніпровській також не затвердили – після зауважень архітекторів (це – зона багатоповерхової та громадської забудови) і заяви мешканців, яку озвучила Ольга Філюк: прохання зробити там зелену зону із баскетбольним майданчиком для підлітків. Заяву вуличного комітету мікрорайону «ГАЕС» про створення зеленої зони на ділянці площею 48 соток депутати не підтримали та більшістю голосів затвердили проект землеустрою і передали її у власність для ведення особистого селянського господарства. Не врахували позитивний висновок земельної комісії та не затвердили проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,2767 га на вул. Набережній в оренду на 5 років ТОВ «Оцінювач» (орендна ставка 3 %).
Затвердили технічну документацію із встановлення меж земельної ділянки (1 га) в натурі на місцевості (вул. Новопромислова, 3) ТОВ «ТАРА-ПАК», яке придбало виробничу базу у підприємства, що мало договір із Новопетрівською сільською радою. Оренда ділянки на 49 років із ставкою 4 % від нормативної грошової оцінки землі принесе в міський бюджет додаткові кошти.
Також затвердили ТОВ «Київкоопбуд» проект із землеустрою щодо відведення в оренду на 49 років земельної ділянки площею 0,3757 га за адресою: вул. Набережна, 6 – для реконструкції та обслуговування існуючого майнового комплексу – будівлі ресторану «Вишгород» (для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування).
Доходи міського бюджету за 6 міс. 2016 р. було затверджено в сумі: 40 млн 364,1 тис. грн по загальному фонду та 4 млн 443,7 тис. грн – по спеціальному (у т. ч. бюджет розвитку в сумі 4 млн 157,7 тис. грн). Видатки, відповідно, в сумі 21 млн 584,1 тис. грн по загальному фонду та 3 млн 410,4 тис. грн – по спеціальному (у т. ч. бюджет розвитку в сумі 1 млн 573,2 тис. грн). Доповідач – начальник фінансово-бухгалтерського відділу Ігор Мирієвський – повідомив, що виконання за півроку склало: 72 % від річного бюджету по загальному фонду і 77 % – по спеціальному.
Депутати одностайно ухвалили назвати нову вулицю міста іменем Генерала Кульчицького (нагадуємо, щодо цього пройшло громадське обговорення, висвітлене на сторінках газети «Вишгород»). Внесли зміни у склад міськвиконкому (замість Віктора Федосенка введено представника «афганців» Віктора Ткачука).
Було знято з балансу КПЖ і КГ та передано в управління ОСББ «Молодіжний-10» буд. 10 на просп. І. Мазепи. Доповнення «з голосу» – передали в управління мешканців буд. 6-в на вул. Н. Шолуденка (через необхідність отримати в Облгазі ліміти на включення дахової котельні).
Обранці міської громади затвердили Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад та Положення про громадські слухання у місті Вишгороді.
Доповідач – заступник міського голови Трохим Іванов – підкреслив, що відтепер можна буде голосувати і через мережу Інтернет (отримавши електронний ключ) – і будь-хто зможе спостерігати за громадськими слуханнями. А міський голова Олексій Момот зазначив, що це перший крок на шляху до об’єднання територіальних громад.
Переважна більшість земельних питань стосувалася надання дозволів на розробку проектів на земельні ділянки під гаражі, ОСГ та індивідуальне будівництво (оформлення спадку чи узаконення вже існуючих будівель, судові спори, необхідність оформлення за новим законодавством тощо). Депутати враховували думку земельної комісії, яка провела кілька засідань, у т. ч. – із виїздами на місця.
До оренди землі підприємцями кілька разів поверталися (повторне голосування врешті підтримало малий бізнес, який надає робочі місця та потрібні містянам послуги – п. 61, договір оренди ФОП Руденко С. М., п. 63 – надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Енергетик»).
Повторним голосуванням було надано дозвіл і на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,2 га на вул. Шлюзовій в оренду на 1 рік КП КОР «КОРА».
Попри позитивний висновок земельної комісії, депутати не надали дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2 га в оренду на 49 років ГО «Громадський крейсерський яхт-клуб «Енергетик» ім. Г. І. Строкова». Їх не переконали ні історія клубу, ні пояснення голови ГО — директора КП «УФКС» — депутата Олександра Баланюка (вже були спроби прихватизувати землю, і колись нове керівництво КП може такі спроби продовжити), ні заклики представників ГО «Енергетик» передати їм цю берегову смугу шириною 15 м, аби яхт-клуб міг взяти на себе відповідальність за розвиток доступного громадського вітрильництва, зокрема – дитячого («Солоний пес»), ні зауваження міського голови Олексія Момота, що це ОРЕНДА, а не власність. Повторне голосування теж дало негативний результат.
Та все ж більшість питань було розглянуто позитивно. Зазвичай такий обсяг розтягувався на 2-3 засідання. А 18 жовтня міські депутати справилися за один робочий день. Попри те, що 17 сесія розпочалась години на півтори пізніше через «засівання» курячими тушками.
Майже на початку засідання до мікрофону в залі вийшла група чоловіків, і ставна жінка у сукні-вишиванці, депутат Валентина Парчук тримала в руках фото побратима Мирослава Мисли, який загинув на Луганщині від осколкового поранення в спину (чит. у № 40’2016 газети «Вишгород», на стор. 5). «На партійний з’їзд прибули навіть скалічені в боях у зоні АТО, а тут, у тилу – «тушки», — зазначила вона і назвала зрадником депутата Владислава Круковця, який, цитую, «за рахунок партійної квоти потрапив на мажоритарний округ, далі вийшов із фракції та своїм голосом підтримав кілька рішень проти інтересів міської громади». В. Парчук закликала колишнього однофракційця скласти мандат, нагадавши про його зобов’язання.
Скандуючи «Тушка», здай мандат!», чоловіки кинули в Круковця курячі тушки та обсипали борошном. Дісталось і тим, хто сидів поруч і попереду.
Депутат Круковець заявив, що це політична розправа, що замовчуються реальні причини його виходу із з фракції, та пообіцяв, що колись люди про все дізнаються. Депутат Валентина Парчук парирувала: вона не приймає слова В. Круковця на свою адресу та не відповідає за спосіб, яким інші висловлюють свою позицію.
Зчинилася штовханина, на всі боки полетіли взаємні звинувачення. Присутні у залі ЗМІ (зокрема, телеканал «2+2») та правоохоронці навперейми фільмували подію.
Взяти пояснення у рішуче налаштованої групи молодиків не пощастило, бо вони пішли. Натомість інша бойова громадськість висловила бажання зробити заяву (на запрошення надати її у письмовому вигляді в редакцію газети «Вишгород» поки що не відізвалась).
Бліц-опитування присутніх у залі депутатів і громадськості показало, що більшість «партійних» підтримує партійну дисципліну (вийшов із фракції – склади мандат), а «мажоритарники» головним вважають інтереси округу (партійність не має значення). УСІ не схвалили форму «протесту», який перервав засідання більш як на годину, поки не прибрали залу. Пересічні вишгородці виявилися набагато радикальнішими, були й такі вислови: «Усіх депутатів треба посипати, та й нас теж – за те, яку країну залишаємо нашим дітям».
Нижче надаємо коментарі з приводу сесії.

Маю чисту совість

Владислав КРУКОВЕЦЬ, депутат Вишгородської міської ради

Я розумію, що всі від мене хочуть почути відповідь і пояснення, чому така агресія з боку «минулих колег».
Справа в тому, що я — порядна людина і моральність для мене — на першому місці. Дії Парчук В. Г. мене абсолютно не влаштовують. Як я казав у сесійній залі, вона абсолютно дискримінує всю партію, і саме з поваги до партії я не можу сказати правду, з Валентиною буде розбиратися вище партійне керівництво. А ще — я не хочу виправдовуватися за свої дії та власні думки. Зрозумійте, я — проста людина, і для мене важливіше — інтереси мого виборчого округу та всієї громади нашого міста.
Ось, наприклад, за неповний рік мого депутатства, за підтримки міського керівництва ми подолали 20-річну проблему: на вул. Набережній, 22 з’явилась асфальтована дорога (жоден минулий депутат цього не зробив). Вирішення цього питання зайняло менше року. І це — тільки початок.
Говорять, що у нас багато корупціонерів. Це — неправда. Я працюю, наприклад, безкоштовно і маю чисту совість, що не брав ані копійки, і брати не збираюся!

Вирішувати має громада

Володимир ЛІСОГОР, депутат міської ради

Децентралізація — не просто на часі, це нагальна потреба сьогодення. Чим більше прямої влади у громад на місцях — тим менше політичного впливу та пов’язаних із цим партійних розбірок. На моє глибоке переконання, саме громада має вирішувати: кого відкликати, а кого залишати представником своїх інтересів на округах.