02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Благоустрій міста триває

2

Олексій МОМОТ, Вишгородський міський голова

Щодня наше місто видозмінюється. Воно стає все кращим. Ми продовжуємо роботи з благоустрою та працюємо над впровадженням нових проектів. Плануємо роботу на 2017 рік. Але варто розказати, що зроблено впродовж останнього місяця.
Наразі міською радою прийнято рішення та частково підписані договори на проведення робіт із реконструкції та впорядкування території перед адмінбудинком, тобто площі Т. Шевченка. Як показало цьогорічне посушливе літо, шланговий полив газонів є неефективним. Тому в першу чергу заплановано провести стаціонарну поливну систему по всьому периметру трав’яного покрову площі. Щоб захистити газони від витоптування, буде змонтовано декоративну огорожу за стилістикою ДИВО-парку. А ще ми запланували заміну всіх старих лавок на таку ж кількість, але осучасненого дизайну.
А вже навесні аналогічну систему поливу буде проведено на Галявині Казок. Сьогодні працюємо над ідеями щодо відновлення там фонтана. Зараз можу лише сказати, що фонтан буде видозмінений, щоб надалі ні в кого не виникало спокуси перетворити його у смітник. Він стане родзинкою і окрасою казкового скверу.
Отримую багато запитань — куди ж подівся світловий фонтан із центру міста? Поспішаю заспокоїти громаду — його демонтували для проведення ремонтних робіт. Як я вже розповідав раніше, фонтан був небезпечним, оскільки металева конструкція «пробивала» током. Тож міська рада прийняла рішення про ремонт, укріплення самої конструкції та повну заміну дешевої китайської електроніки на сучасні LED-лампочки, що, в свою чергу, не лише гарантуватиме безпеку, а й суттєво зекономить витрати електроенергії під час повної експлуатації фонтану.
Дуже часто до мене зверталися громадяни щодо відсутності пішохідних доріжок від пр. І. Мазепи до вул. Шкільної та незадовільного стану існуючих. Ця проблема вже розв’язана. Нещодавно тротуари з’явились по обидва боки ДНЗ «Золотий ключик» і «Чебурашка». А в плани на наступний рік внесено асфальтування дороги за згаданим маршрутом.
Щодо будівництва доріг, ремонтів асфальтового покриття вулиць та прибудинкових територій, — ми рухаємося за графіком. Днями розпочато роботи на вул. В. Симоненка, 4. На черзі — В. Симоненка, 1, де, окрім реконструкції дорожнього полотна, буде розширено й обладнано повноцінну автопарковку. Є також напрацювання щодо облаштування спортивного та дитячого майданчиків поряд із зазначеним будинком. Також заплановані ремонтно-будівельні роботи доріг та прибудинкових територій за адресами: вул. В. Симоненка, 1-а та 1-б. Тут все залежатиме від погодних умов. Адже, зазначені роботи все-таки краще проводити за сухої погоди.
Також ми відреагували на звернення районної ради ветеранів, офіс якої розташований на вул. Дніпровській, де нещодавно проведено реконструкцію дороги. Ветерани просили «навести красу» поряд із приміщенням, в якому вони збираються. На вимогу поважних вишгородців ми запросили дизайнера з озеленення, який створив чудову композицію — так звану «альпійську гірку».
Варто зауважити, що поновлено заміну поштових скриньок у будинках. Програму призупинили влітку, бо багато вишгородців на той період проживало на дачах чи перебувало на відпочинку поза межами Вишгорода. Щоб уникнути непорозумінь, за відсутності власників квартир ми не проводили ці роботи. Нині у під’їздах 30-ти будинків буде встановлено нові поштові скриньки.
Своєю чергою рухається реалізація програми «Теплий під’їзд». Вона працює безперебійно, останній об’єкт, на якому завершено заміну вікон на енергоефективні, це вул. В. Симоненка, 1. До кінця року всі будинки, що включені у програму на 2016 рік, будуть із новими склопакетами в місцях загального користування. За необхідності, і особливо, де в під’їздах на стінах є грибок внаслідок надмірної вологості, після монтажу вікон і їх гідроізоляції, проводиться оновлення штукатурки та фарбування стін.
По ремонту дахів ми вийшли на фінішну пряму. Найпроблемніші об’єкти відремонтовано. Але дощі, що пройшли кілька тижнів тому, показали — проблеми ще існують. Де виявлено протікання, буде проведено ремонт, а там, де його вже зроблено, але він недосконалий — всі недоліки будуть усунуті за рахунок підрядної організації, що неякісно виконала роботу. Також проводиться перевірка всіх стокових систем на будинках міста, особливо – «хрущівках». Найнагальнішої заміни і чистки зливної системи потребують будинки по вулицях Б. Хмельницького та М. Грушевського. Ці роботи включено в план благоустрою міста, тому найближчим часом їх буде проведено.
Протягом місяця у місті встановлено 5 нових ігрових комплексів на дитячих майданчиках та ще за поточний місяць заплановано оновити 5 спортивних майданчиків. Ми задовольнили колективну заяву жителів будинків поблизу магазину «Дитячий світ», які просили оновити дитячий майданчик на території торговельного закладу: розташування майданчика є для них зручним, а місце дитячого дозвілля є огороджене, що в свою чергу допомагає підтримувати в належному стані гірки, гойдалки, лавки, пісочниці тощо.
Швидкими темпами йдуть роботи з будівництва скверу на вул. Дніпровській поблизу будинків 3, 3-а та 5. Вимощено доріжки тротуарною плиткою, викладено декоративне каміння, встановлено арку, яка вже натякає, яке тематичне забарвлення матиме ця територія. До слова, розчистивши всі чагарники, ми побачили, що новий сквер буде доволі просторим, що, в свою чергу, дає можливість проведення на його території різних виставок, благодійних акцій чи дитячих заходів.
І — маю особливе звернення до всіх жителів міста. Нещодавно ми відкрили дитячий Диво-парк поблизу пл. Т. Шевченка, який чи не щоденно підремонтовуємо. Неприємно, але змушений констатувати, що у дружній вишгородській родині живуть і «паршиві вівці», які нищать наше спільне майно. Тож закликаю громаду бережливо ставитися до того, що зроблено за кошти кожного з нас, адже всі ми є платниками податків.
Крім того, наголошую: дитячі майданчики будуються для вишгородської малечі, а не для паління, розпивання спиртних напоїв чи вигулу собак. Невдовзі частина дитячих територій буде обладнана камерами спостереження з виведенням відео на екрани у Вишгородському відділі поліції. Гадаю, що така опція дисциплінує громадян, які негідно поводяться на дитячих майданчиках.
Крок за кроком ми реалізовуємо все заплановане на 2016 рік. За плідну роботу і підтримку важливих рішень, що стосуються благоустрою, та й в цілому життєдіяльності міста, щиро дякую депутатському корпусу міської ради. Особливих слів вдячності заслуговують і активні громадяни, завдяки яким ми оперативно дізнаємося про проблеми, на які потрібно звернути увагу насамперед.