28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Афонські святині у Вишгороді

3

Марина КОЧЕЛІСОВА
ФОТО — Вікторія ШМИГОРА, «Вишгород»

14 жовтня ц. р. — на Покрову — Володимир Малишев (президент БФ «Святої Ольги», радник Вишгородського міського голови) вручив настоятелю храму св. Володимира (УПЦ КП) о. Богдану Николину подяку від мера Вишгорода Олексія Момота — за особистий внесок у відродження православ’я в Україні, виховання громади на християнських засадах злагоди і благодійності та з нагоди 15-річчя храму. По закінченню літургії парафіяни разом із протоієреєм вирушили до РЦТ «Дивосвіт» — до чудотворних ікон із Афона.
Хранитель чудотворних списків із Афонських святинь — Євген Навара, голова парафіяльної ради Литвинівського храму Пресвятої Богородиці — розповів історію їх появи у Вишгороді. На освяченні хреста Литвинівської церкви побувало районне керівництво — і за сприяння голови райради Ростислава Кириченка та голови ВРДА Олександра Горгана ці ікони були привезені до нашого рідного міста.
Батько організатора виставки та хранителя святинь — родом із Любеча (Чернігівщина), де народився преподобний Антоній, який після перебування на Афоні заснував Києво-Печерську Лавру. У печері св. Антонія в Любечі малий киянин проводив шкільні канікули — і лише нещодавно зрозумів, що його вів по життю святий.
У 2012 році парафіянин Видубецького монастиря побував паломником на Святій Горі в Греції. Там, де все просякнуте молитвою, він відчув таке піднесення, на яке й не очікував. Це не залишилось непоміченим афонськими старцями, котрі подарували йому сім освячених списків із найвідоміших православних ікон Афонських монастирів.
Із того часу Євген возить їх по Україні: Житомирщина, Львівщина, Черкащина, Київщина — понад дві сотні церков… Разів 7-8 віруючі мали змогу прикладатися до ликів, які мироточили, і на Вишгородщині — у Димері та Козаровичах.
Списки ці чудотворні — і є сотні свідчень про зцілення від недуг тілесних і духовних. Навара розповів, як ченці, що закінчили Академію Афонодіада при Ватопетському монастирі, після довгого посту і глибокої молитви працюють над списком 1-2 роки, а потім прикладають до оригіналу, щоби він перейняв благодать найвідоміших святинь Афону, які приносять добробут і стабільність у родини і обороняють воїнів у походах, захищають від стихійних лих і нещасних випадків, допомагають вдало завершувати важкі справи і навчатися, позбутися наркотичної й алкогольної залежності й вимолити прощення за смертні гріхи, а також знайти сенс життя і духовного наставника.
Ставлення до виставки у районному Центрі творчості — неоднозначне: дехто вважає, що ікони мають бути лише у церкві; інші вбачають у цьому їхню доступність до широкого загалу, можливість наблизитися до православних святинь людям різних віросповідань, національностей і віку.
Директор «Дивосвіту» Олена Андріяш висловила сподівання на небесну допомогу у пришвидшенні реконструкції (за велінням часу) приміщення районного Центру творчості. Її підтримав голова райради Ростислав Кириченко. Голова ВРДА Олександр Горган поділився особ-
ливим значенням Покрови для нього та розповів, що його молодший син має ім’я Аскольд на честь першого українського князя-християнина.
А о. Богдан Николин закликав усіх керуватися у своєму житті заповітом Серафима Саровського «Спасися сам — і біля тебе спасуться» та у супроводі парафіяльного хору звершив у ЦТ «Дивосвіт» святкову літургію на вшанування Пресвятої Богородиці. Аби Діва Марія покрила усіх нас Своїм Чесним Омофором від усілякого зла.
Хранитель ікон Євген Навара переконаний: «Вірте — і по вірі буде вам». Тож президент БФ «Святої Ольги» Володимир Малишев, отримавши благословення, має у найближчих планах організувати ще одну появу Афонських святинь у Вишгороді. Акафісти і молитви у храмі св. Володимира звершатимуть священики Вишгородського благочиння УПЦ КП.

Більше фото див. на сайті газети «Вишгород»

НА ФОТО:
1) Нагоду відчути силу молитви перед святинями з Афону особливо поцінували жінки, котрим заборонено підніматися на Святу Гору
2) Зліва направо: голова районної ради Ростислав Кириченко, хранитель ікон Євген Навара (голова Литвинівської парафіяльної ради УПЦ КП), голова Вишгородської райдержадміністрації Олександр Горган
3) Подяку від міського голови Олексія Момота о. Богдану Николину вручає радник міського голови Володимир Малишев

Автономна Чернеча Держава Святої Гори Афон — автономна монастирська держава в Греції, на східному виступі Халкідонського півострова — Айон-Орос — в Егейському морі, найвища точка рельєфу якої — гора Афон висотою 1 935 м над рівнем моря (Вікіпедія).