24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Знання рідної мови — свята справа

4

Степанія СІДЛЯР,
радник голови Вишгородської РДА

15 жовтня на чергове заняття на безоплатних курсах із вивчення української мови, що проходять щосуботи о 10 год. у Центральній бібліотеці у Вишгороді, завітали настоятель храму Рівноапостольного князя Володимира протоієрей Богдан Николин та секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова.
Отець Богдан благословив курси, заявивши, що ініціатива популяризації української мови — не тільки велике починання, а й свята справа. І зізнався, що хоч скоро виповниться 20 років, як він служить у священицькому сані, але тільки два місяці тому почав читати канони перед причастям рідною мовою.
— Я дуже довго не називав себе націоналістом, — поділився він із слухачами курсів. — Ще будучи священиком у Нових Петрівцях, я бачив справжніх патріотів, зокрема, — письменника та просвітника з когорти шестидесятників, почесного громадянина Вишгорода Олександра Дробаху, для якого Україна — Бог, а поширення української — справа життя. Саме завдяки таким людям я з роками виріс у своїй свідомості. І тепер навіть у церкві перейшов із старослов’янської на українську.
Тетяна Бражнікова побажала слухачам курсів розширити межі своєї незалежності, опанувавши та полюбивши українську мову.
— Такі ідеї заслуговують лише на повагу, — заявила вона, — бо курси перш за все сприяють розвитку лексичного багатства та збагачують культурне середовище в суспільстві.
А слухачі на занятті поглиблювали свої лінгвістичні знання.
— Колись відомий поет Максим Рильський написав: «Хто поверне в рабство ту країну, де залунала рідна мова?», — зауважив один із організаторів курсів, депутат Вишгородської міської ради Валерій Виговський. — Ми віримо, що реалізація нашого проекту сприятиме утвердженню авторитету української мови в країні, аби остаточно викорінити в умах людей рабське плазування перед російською. Достатньо згадати, що на Всесвітньому конкурсі краси мов у Парижі українська посіла третє місце серед 3,5 тис. мов світу. А за поширеністю — перебуває на 21-му місці. Тож наші курси відкриті для всіх, хто прагне оволодіти однією з найпрекрасніших мов у світі.